reklamı kapat

POPÜLER

Üstün arazi aracı Rhino XT

18 Ocak 2016

4×4 arazi aracı deyince aklımıza çoğu zaman Jeep Wrangler gelir. Wrangler’in üstün arazi yeteneklerini ve performansını “yeterli” bulmuyorsanız yine onun üzerine kurulu, çok daha güçlü ve etkileyici bir araçla karşı karşıyayız: Rhino XT!

US Specialty Vehicles (USSV) tarafından geliştirilen Rhino XT, tıpkı örnek aldığı Wrangler gibi heybetli ve agresif askeri görüntüsüyle dikkat çekiyor. Her türlü arazi koşuluna uygun geliştirilen araç, bu iddiasını geniş ön panjuru, 20 inç çapındaki kocaman lastikleri, şişkin çamurlukları ve büyük tampon korumalarıyla perçinliyor.

Dışarıdan her ne kadar ürkütücü ve “rahatsız” görünse de Rhino XT’nin içi bir o kadar konforlu. Premium hissi ve rahatlığı simgeleyen deri döşemeleri, yine deri kaplı direksiyon simidi, 3D malzemeden üretilen dijital gösterge paneli ve Alpine navigasyon sistemi iç mekanda öne çıkan detaylardan.

Rhino XT, motor bloğunu doğrudan Jeep Wrangler’den alıyor. Bu da aracın 3,6 litre hacimli V6 motoruyla 285 beygir güç üretebildiği anlamına geliyor. USSV’nin bu nadide eser için biçtiği fiyat ise 75 bin dolar.