reklamı kapat

POPÜLER

Jeep Wrangler

Jeep Wrangler için Almanya’dan ödül vakti; arazi sınıfında lider!

Jeep Wrangler Almanya’nın uzman SUV ve 4×4 dergisi olan Auto Bild Allrad’ın okuyucuları tarafından dördüncü kez ödüle layık görüldü.

Haziran ayı itibarıyla 2020 model yılıyla Türkiye pazarına giriş yapan Jeep Wrangler, geçmişine bakıldığında günümüzün en köklü isimleri arasında. Önümüzdeki süreçte Ford Bronco’yu tekrar bir rakip olarak karşısında görecek olan Wrangler, o güne dek sınıfındaki ödüllerin en büyük adayı olmaya devam ediyor. Bu zamana kadar farklı kurum ve kuruluşların değerlendirmelerinde zirvede yer alan Wrangler Almanya’nın uzman SUV ve 4×4 dergisi olan Auto Bild Allrad’ın okuyucuları tarafından dördüncü kez ödüle layık görüldü.

Jeep Wrangler farklı başlıkları bir araya topluyor

Her yıl düzenlenen ve okuyucuların oylarıyla en sevilen araçların tespit edildiği Auto Bild Allrad anketi, bu yıl 10 kategoride toplam 218 modelin oylanmasıyla gerçekleşti. Okurların oyladığı ankette; fiyat aralığına göre belirlenen kategori içinde “En İyi” arazi aracı ve SUV seçilen Jeep Wrangler, premium SUV modelleri üreten tüm Alman rakiplerini de geride bıraktı. Çıkış noktası dünyanın ilk hafif arazi aracı Willys-Overland MB olan ve günümüze değin gelişimini sürdüren Wrangler, özgün tasarımı ve kabiliyetleriyle anketin kazananı olurken, okuyucular Wrangler’i hem asfalt hem de asfalt dışı yolların en çok yönlü aracı olarak da kabul etti. Wrangler, 2.0 litrelik 270 HP’lik benzinli motor ve 8 ileri otomatik şanzıman kombinasyonuyla Türkiye’de de nispeten daha fazla kitleye erişme şansına erişti.

İlginizi çekebilir

Efsanenin pickup formuyla macera baştan başlıyor; Jeep Gladiator