reklamı kapat

POPÜLER

Uyanmayı kolaylaştıran akıllı alarm saati [Video]

Sabah uyanmanın ne kadar zorlu olduğu malum. Kickstarter’da yerini alan Beddi adlı proje, uyanmayı ve güne başlamayı çok daha kolay bir hale getiriyor. Böylece dışarı çıkmak için gerekli olan hazırlanma süresi normale göre daha da kısalıyor.Sıradan bir alarmli saatten çok daha fazlasını sunan Beddi, iki farklı cihazı aynı anda şarj edebilmesi sayesinde büyük bir kolaylık sunuyor. Akıllı ev sistemiyle bağlantılı olarak çalışan cihaz, gece olduğunda otomatik olarak Philips Hue ile bağlantı kurarak ışığın kapanmasını sağlıyor. Sabah olduğunda ise tıpkı günün aydınlanması gibi yavaş bir şekilde ışık düzeyini artırarak güne zinde başlamayı mümkün hale getiriyor. Uyandırma sırasında Nest termostatını uygun sıcaklığa getiriyor ve akıllı kahve makinesine bağlanarak siz uyandığınızda kahvenin hazır olmasını sağlıyor. Spotify bağlantısı ile sevdiğiniz şarkıyla güne başlamak da mümkün oluyor.

Sabah hava durumunu sesli olarak söyleyen cihaz, anlık olarak trafik bilgisini alıyor ve  ne zaman dışarı çıkılması gerektiği yönünde bilgi veriyor. Üzerinde bulunan tuşa basılarak Uber hizmetinden yararlanılabiliyor. Uber‘in aracı evin önüne geldiğinde yine kullanıcıyı sesli olarak uyarıyor.

Kickstarter’da aradığı desteği kısa süre içerisinde bulan Beddi’ye sahip olabilmek için en az 75 doları gözden çıkarmak gerekiyor. Projenin sorunsuz bir şekilde başarıya ulaşması halinde cihazların 2016’nın haziran ayında kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER