reklamı kapat

POPÜLER

Uygun fiyata performans canavarı; Xiaomi Mi Note 10 Lite incelemesi

Xiaomi Mi Note 10 Lite

XIAOMI MI NOTE 10 LITE TASARIM

Genellikle üst segment akıllı telefonlarda alışık olduğumuz estetik tasarım anlayışı Xiaomi Mi Note 10 Lite’da karşımıza çıkıyor. Kutudan çıkartıp kullanmaya başladığımız telefon tasarımıyla bizi fazlasıyla etkiledi. Premium tasarımı fazlasıyla hissettiren modelin ön ve arka tarafında Corning Gorilla Glass 5 cam kullanılıyor. Telefonun çerçevelerinde ise metal malzeme kullanılıyor. Xiaomi’nin belirttiğine göre telefonun ekran gövde oranı yüzde 91,4. Gerçekten de telefonda çok ince çerçeveler bulunuyor ve bu sayede neredeyse çerçevesiz ekran deneyimi sağlanıyor. Ön kameranın damla çentik şeklinde ekranda yer aldığı telefonun sağ yan kısmında güç, ses tuşları ve SIM kart yuvası yer alıyor.

Telefonun çift SIM kart desteği de bulunuyor.. Sol tarafta ve üst kısımda herhangi bir tuşun kullanılmadığı telefonun alt kısmında USB-C, hoparlör ve 3.5 mm kulaklık girişi mevcut. Telefonda stereo hoparlör ise ne yazık ki mevcut değil. Cihazın sunduğu hoparlör performansının ise daha iyi olması gerektiğini belirtmek istiyoruz. Mi Note 10 Lite’da microSD kart girişi de yer almıyor. Türkiye’de 64 GB veya 128 GB hafıza seçenekleri yer alan telefonun biz 64 GB’lık versiyonunu inceledik. Telefonda microSD kart desteği olmadığı için satın alırken bunu göz önünde bulundurmanızda yarar var.

Telefonda göze çarpan detaylardan biri de 6,47 inçlik AMOLED ekran. Full HD+ çözünürlük sunan bu ekran aynı zamanda HDR 10 desteğine de sahip. Parlaklık, keskinlik ve renk açısından değerlendiğimiz ekran bizim beklentimizi fazlasıyla karşıladı. Telefonlarda ekran performansına önem veren birisiyseniz bu ekrandan memnun kalacağınızı söyleyelim. Mi Note 10 Lite’da amiral gemisi akıllı telefonlarda karşımıza çıkan ekran içi parmak izi teknolojisi de bulunuyor. Ekrana entegre olan bu sistem de hızlı bir performans sergiliyor.