reklamı kapat

POPÜLER

iPad
iPad Pro
iPad

Uygun fiyatlı yeni iPad ve tüm detaylı özellikleri

Apple, uzun zamandır ortalıkta dedikosu dolaşan yeni 9,7 inçlik tabletini resmen duyurdu. En uygun fiyatlı iPad olma özelliğini taşıyan model gümüş, altın ve uzay grisi olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle geliyor. 9,7 inçik iPad Pro’nun aksine daha düşük bir performans sergileyen tablet gücünü A9 işlemcisinden alıyor.

Bilindiği üzere 9,7 inçlik modelde A9X işlemcisi yer alıyor. Bu işlemciye M9 yardımcı işlemcisi eşlik ediyor. 9,7 inçlik iPad Pro, 6,1 mm kalınlığındayken yeni iPad modeli 7,5 mm kalınlığında. Wi-Fi’lı versiyonları karşılaştırıldığında yeni iPad 9,7 inçlik iPad Pro’dan 25 gram daha ağır. 469 gram ağırlığındaki tabletin arka kısmında saniyede 30 kare Full HD video kaydedebilen F/2.4 diyaframlı 8 megapiksel kamera bulunuyor. Tablette 4K video kaydının olmadığını belirtelim. Ön tarafında 1,2 megapiksellik FaceTime kameranın tercih edildiği tablette Touch ID parmak izi sensörü de yer alıyor. “Pro” serisinde konumlandırılmadığı için cihazda smart connector ve Apple Pencil desteği bulunmuyor.

“iPad dünyanın en popüler tableti. Müşteriler 9,7 inçlik büyük ekranda TV ve film izlemeyi, İnternet’te gezmeyi, FaceTime aramaları yapmayı, fotoğraflara bakmayı seviyor ve iPad artık çok daha uygun bir fiyata satılıyor,” diyen Apple’ın Dünya Pazarlama Kıdemli Genel Başkan Yardımcısı Philip Schiller sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeni müşteriler ve iPad’lerini yenilemek isteyen herkes, evde, okulda ve işte kullanabilecekleri, büyüleyici Retina ekrana, güçlü A9 çipe ve özel olarak iPad için tasarlanmış 1,3 milyondan fazla uygulamaya sahip bu yeni iPad’e bayılacak.”

Uygun fiyata 9,7 inçlik iPad satın almayı düşünenler için iyi bir seçenek gibi görünen yeni iPad, 24 Mart saat 18:01 itibarıyla ön siparişle satışa sunulacak. Türkiye’de nisan ayında piyasaya sunulacak tabletin 32 GB’lık versiyonu 1.599 TL‘den, 128 GB’lık versiyonu ise 2.049 TL‘den kullanıcıların beğenisine sunulacak. Tabletin LTE destekli versiyonunu satın almayı planlıyorsanız sırasıyla 2.199 TL’yi ve 2.649 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor.