reklamı kapat

POPÜLER

Spotify Plus

Uygun fiyatlı yeni premium paket Spotify Plus ortaya çıktı

Çevrimiçi müzik pazarının lider ismi Spotify, yeni bir abonelik paketi test ediyor. Firmadan Spotify Plus geliyor. İşte detaylar;

Spotify Plus paketi, kişilerin aylık sadece 1 dolara premium Spotify abonesi olmasını sağlayacak. Peki bunun orijinal premium paketten ne farklı olacak?

Plus aboneleri normal üyeliklerden farklı olarak reklam görmeye devam edecek. Burada tek kazanç istenildiği kadar şarkının geçilebilmesi olacak. Yani şarkı limitleri ortadan kalkacak, fiyat tam olarak reklamlar ile aşağıya düşürülecek.

Bunun sevenler olacaktır ancak yine de çoğu kişi Spotify’a reklamları duymamak için para ödüyor. Çünkü Spotify’da gerçekten çok garip ve can sıkan reklamlar çıkabiliyor. Ancak elbette bu paket daha pahalıya satılıyor.

Şimdilik kısıtlı bir kitle üzerinde test edilen Spotify Plus paketi, ileride Türkiye dahil birçok farklı pazarda açılacak. Paketin Türkiye’de 8 TL ya da 9 TL olmasını bekliyoruz. Ancak bunun kesin olmadığını belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify Plus öncesinde firmadan resmi abone sayısı gelmişti

Pazardaki en büyük rakibi Apple Music ile olan arayı iyice açan Spotify, kısa süre önce yapılan güncel açıklamaya göre aylık aktif kullanıcı sayısını 365 milyon seviyesine taşımış durumda. Servisin ücretli abone sayısı ise 165 milyon seviyesini görmeyi başarmış.

Burada aynı yılın aydı dönemine oranla aktif kullanıcıda yüzde 22’lik, ücretli abone sayısında ise yüzde 20’lık bir yükseliş görünüyor. Bu da elbette firmanın yüzünü güldürüyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept