reklamı kapat

POPÜLER

Steam

Valve’den canlı yayın bombası

Son yıllarda giderek popülerleşen online yayıncılık, özellikle oyun dünyasının merkezi haline geldi. Milyonlarca insanın birbirini izlediği online yayın konseptine de bir isim daha eklendi.

Oyun sektörünün bir anlamda atar damarı haline gelen Steam, oyun severlerin fazlasıyla dikkatini çeken online yayın konusunda büyük bir atılım yaptı. Firma, tüm Steam kullanıcılarına başkalarının oyunlarını izleyebilmeleri ve istedikleri kişilere deneyim ettikleri oyunları izletebilecekleri bir hizmet sunuyor. Şimdilik sadece beta olarak karşımıza çıkan canlı yayın sistemine ulaşmak için Ayarlar kısmında bulunan Beta Katılımı başlığı altındaki durumu, Steam Beta Update olarak değiştirmek yeterli oluyor. Akabinde tekrardan başlatılan sistem üzerinden Arkadaşlar menüsüne gidip, buradan oyununu izlemek istenilen kişiye istek gönderilebiliyor. Oyunun izlenmesine izin verip vermemek ise davet atılan kişinin elinde. Online yayın hakkındaki değişiklikler daha sonra yine Ayarlar menüsünden değiştirilebiliyor.

Online yayın izlemek için ilgili oyuna sahip olmak gerekmediği gibi, ne yayın yapma ne de verilen yayını izlemek için herhangi bir ücret talep edilmiyor.

Steam Beta
Steam