reklamı kapat

POPÜLER

Valve’den sıra dışı sanal gerçeklik kumandası

13 Ekim 2016

Valve, düzenlediği etkinlikte sanal gerçeklik cihazları için geliştirdiği özel kumandanın prototipini ortaya çıkardı. HTC iş birliğiyle geliştirilen Vive‘ın kumandasının daha gelişmiş bir versiyonu gibi görünen prototip oldukça ilgi gördü.

Valve Steam Dev Day etkinliği, markanın önümüzdeki süreçte piyasaya sunacağı ekipmanları kullanıcılar ile buluşturuyor. Sanal gerçeklik deneyimini daha etkili hale getirmek isteyen Valve, VR kumandası prototipini de organizasyon kapsamında oyun severlerin beğenisine sundu. Henüz resmi olarak tanıtımı yapılmayan prototipin ilk görüntüleri Twitter’da paylaşıldı.

Kumanda prototipinde, kullanıcının ellerini kapatıp açmasını algılayabilme özelliği ilk bakışta dikkat çekiyor. Bu sayede oyun içinde yer alan nesneleri tutma ve kaldırma çok daha gerçekçi hale getiriliyor. Kumanda üzerinde farklı renkteki LED’lerin ne gibi özellikler sunduğu ile ilgili henüz resmi açıklama yapılmadı. Tamamen doğal el hareketleri ile etkili bir simülasyon deneyimi sunmaya hazırlanan kitin tasarım anlamında kullanıcısına ergonomik bir yapı sunduğunu da söyleyebiliriz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Valve’den sıra dışı sanal gerçeklik kumandası” için bir cevap

  1. adsız dedi ki:

    video?