reklamı kapat

POPÜLER

Valve’in sanal gerçeklik cihazı ile Dota 2 deneyimi mümkün

Oculus, Sony, Samsung ve son olarak Valve.

Sanal gerçeklik henüz oyun dünyasına yön veren bir trend olmadıysa da, şirketlerin pazarlama stratejileri içinde büyük yer kaplıyor. Valve’in üzerinde çalıştığı sanal gerçeklik cihazı ise ilk kez gün ışığına çıkıyor.

valve
Tasarım açısından Oculus Rift ve Morpheus’a göre biraz daha kaba olan cihaz, takıldığında tüm yüzü kaplıyor. İki adet 1080p OLED panel bulunduğu söylenen cihaz başınızla yaptığınız hareketleri algılayabiliyor. Bu şekilde daha iyi bir deneyim sunduğu ve mide bulantısını da olabildiğince azalttığı söyleniyor. Asıl dikkat çekici detay ise cihazın Dota 2 deneyimi sunacak olması. Oturduğunuz yerden tüm haritayı görebileceğiniz şekilde bir alan yaratan cihazın, istenilen yere yaklaşmayı ve uzaklaşmayı sağlayarak oyun içi keşifleri yapmanızı olanaklı kıldığı söyleniyor.

jpg
Geliştirilen ilk cihazın yanında yenisinin çok daha işlevsel ve makul boyutlarda olduğu su götürmez bir gerçek. Ancak buna rağmen rakiplerinin yanında biraz hantal kalıyor. Valve’in sanal gerçeklik cihazının bir Oculus Rift ya da Morpheus kadar ses getirip getirmeyeceği ise firmanın gelişim sürecinde izleyeceği politikaya bağlı olacak.

YORUMLAR