reklamı kapat

POPÜLER

Vestel iDock Wireless incelemesi

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:45

Şimdi, ilginç ve kullanışlı tasarımı ve ses kalitesiyle oldukça tatmin edici bulduğumuzu söyleyebileceğimiz iDock Wireless’in ayrıntılarına bakalım isterseniz.

HER KÖŞEDE MÜZİK KEYFİ
Ortasında iPod, iPhone ve diğer uyumlu cihazlar için bir istasyon bulunduran iDock Wireless, standının sağ ve sol tarafında ise küre şeklindeki kablosuz hoparlörleri için birer dinlenme noktasına sahip. Kablosuz hoparlörleri bu noktalara bırakarak şarj edebiliyor ve isterseniz şarj süresinde de müzik dinleyerek keyfinize bakabiliyorsunuz. Her iki hoparlörün altında da ses seviyesini ayarlamak için birer mekanizma bulunuyor. Size tavsiyemiz, cihazı kullanırken her iki hoparlörün ses seviyesini de en yüksek duruma getirmeniz ve cihazın ses seviyesini stant üzerinde bulunan butonlar veya uzaktan kumanda yardımıyla ayarlamanız. Aksi halde hoparlörlerin ses seviyelerini eşitleyemeyebiliyorsunuz. Aslında bu sorun, cihazın üzerine konumlandırılacak bir ekran vasıtasıyla çözüme kavuşturulabilirmiş. Uzaktan kumandadan bahsetmişken, cihazın beraberinde getirdiği uzaktan kumanda ile kusursuz bir iPod ve iPhone kullanımı sağlayabildiğinizi de söyleyelim.

BAŞARILI SES KALİTESİ
2 adet 5 watt’lık kablosuz hoparlöre sahip olan iDock Wireless, sunduğu ses kalitesiyle bir hayli başarı sağlıyor. Özellikle orta ölçekli oda büyüklüklerine sahip ev sahiplerinin, cihazın odalarının farklı noktalarına konumlandıracakları hoparlörleri ile kaliteli ses doyumuna ulaşabilmeleri mümkün. Az önce de bahsettiğimiz üzere, yalnızca iPod ve iPhone ile değil, sahip olduğu AUX bağlantısı sayesinde daha pek çok müzik kaynağına bağlayabileceğiniz iDock Wireless, müziğin yanı sıra film izleyeceğiniz zamanlarda da size pratik çözümler sunuyor. Ancak cihazı iPhone ile kullanmak, tahmin edebileceğiniz gibi telefon sinyalleri nedeniyle bazen can sıkıcı olabiliyor. O nedenle iDock Wireless’i daha çok iPod veya diğer müzik cihazları ile kullanacağınızı düşünüyoruz.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
Esnek kullanım, uzun kablosuz kullanım mesafesi, ses başarısı, uzaktan kumandanın iPhone ile gösterdiği başarılı uyum.

EKSİLER
Üzerinde ekranı olmaması üzücü. Bunun yanında cihazın hoparlörlerinin yanı sıra, müzik kaynakları ile de kablosuz bağlantı gerçekleştirebilmesini beklerdik.

SONUÇ
İlginç ve kullanışlı ürünler peşinde olan kullanıcıların takdirini kazanacağını düşündüğümüz Vestel iDock Wireless, ses kalitesi ve kullanım kolaylığı ile oldukça başarılı.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ses Çıkış Gücü
• 10 Watt

Hoparlörler
• 2 x 5 watt Wireless hoparlör

Kullanım Mesafesi
• 30 metre

Bağlantılar
• AUX
• Güç adaptörü