reklamı kapat

POPÜLER

Vodafone’dan ayda 1 TL’ye 3G’li telefon kampanyası

 - Güncelleme: 20 Temmuz 2010 14:10

“HERKESE 3G+, HERKESE MOBİL İNTERNET”
Orhan Gencebay ile birlikte gerçekleştiren Vodafone 840’ın tanıtımında konuyla ilgili konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Vodafone 3G+ teknolojisine ilişkin olarak şunları söyledi: “Önümüzdeki dönem için yepyeni, vizyoner bir 3G programını devreye alıyoruz. Mobil interneti Türkiye’de yaygınlaştırmak, dileyen herkese, her an, her yerden internetin faydalarını sunmak amacıyla, yepyeni bir dönem başlatıyoruz. ‘Herkese mobil internet’ misyonuyla çalışacağımız bu dönemde, 3G+ teknolojisine ülkemizde yaşayan herkesin ulaşabilmesi ve faydalanabilmesi için altyapı yatırımlarımıza devam etmeyi ve maddi erişilebilirliliği kolaylaştırmayı ve kusursuz bir kullanıcı deneyimi sunmayı hedefliyoruz.” Sözlerinin devamında Vodafone’un 3G+ yatırımlarında da bahseden Timuray, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaklaşık 1 yıl önce, 30 Temmuz 2009 tarihinde, 5 kıtada, 16 ülkede yıllardır sunduğumuz 3G teknolojisindeki global birikimimizi Türkiye’ye aktararak geliştirdiğimiz ve 3G+ adıyla markalaştırdığımız hizmetlerimizi 81 ilimizde eş zamanlı başlatmıştık. 3G+ hizmetlerimizde, global kalitemiz, ileri teknolojik altyapımız, tüketici vaatlerimizle ‘müşteri memnuniyetinde fark yaratmaya’ odaklandık. 2009-2010 mali yılımız için daha önce bütçelediğimiz 1.3 milyar liralık yatırımımızı 1.5 milyar TL’ye çıkartırken, Bilgi Teknolojileri Kurumu’nun yayımladığı rapora göre sektörümüzün 2010 yılı ilk çeyreğinde 303 milyon TL ile tüm rakiplerimizden daha fazla yatırım yaptık. Geçtiğimiz 3 yılda teknoloji altyapımızı 3 katına çıkartırken, yalnızca 3G teknolojisini desteklemek için 1 yıl içinde 4400’e yakın baz istasyonu kurduk. Bugün itibariyle 3G’de Türkiye’nin 81 ilini ve nüfusumuzun yüzde 70’ini kapsıyoruz.”
“TÜRKİYE’NİN ABONELERİ TARAFINDAN 3G’Sİ EN ÇOK TERCİH EDİLEN OPERATÖRÜ”
Timuray, sözlerine şöyle devam etti: “30 Temmuz 2009 tarihinde 3G+ hizmetlerinin sunulmaya başlamasının ardından geçen 1 yıllık süre içinde, ‘Türkiye’nin aboneleri tarafından 3G’si en çok tercih edilen operatörü’ olduğunu memnuniyet duyuyoruz. Abonelerimizin %30’u civarında 3G’ye abone oldu, yani her 3 Vodafone abonesinden biri 3G abonesi. Şebekemizdeki aylık veri kullanımı 3G lansmanından itibaren tam 28 kat arttı. Vodafone Türkiye olarak, abonelerimizin bize duydukları güven için onlara teşekkürü bir borç biliyoruz ve Türkiye’ye bugüne kadar ki en büyük, en özel hediyemizi sunuyoruz.“  Vodafone 840 hakkında da konuşan Timuray, Vodafone 840 hakkındaysa şu sözleri sarf etti: “Türkiye’de her gelir grubundan tüketicimizin, beklentileri ve bütçeleri doğrultusunda çağın bu en büyük nimetinden yararlanmasını sağlamak Vodafone olarak bizim kurumsal sorumluluğumuz. Biz, mobil iletişimin en hızlı gelişim gösterdiği internet ve multimedya alanlarında üstün yeteneklere sahip 3G’li telefon Vodafone 840’ı ayda 1 TL’ye müşterilerimize sunarak, bu konudaki irademizi açıkça ortaya koyuyoruz. Müşterilerimizin gösterdikleri yoğun ilginin ve güvenin Vodafone Grubu bünyesinde yarattığı memnuniyetin bir ifadesi olarak, Türkiye’ye daha birçok ‘ilk’i ve yeniliği birbiri ardına sunuyor, Türkiye ve 3G teknolojisine olan inancımızı bir kez daha gösteriyoruz:”
YENİ MODELLER YOLDA
Facebook, Twitter ve Windows Live Messenger gibi uygulamalara kolay erişim imkanı sağlayan ve dokunmatik ekranıyla kullanım kolaylığı sunan Vodafone 840’ın teknik özelliklerini aşağıda bulabilirsiniz. Bu arada Vodafone’un, yakın bir zaman içinde yeni Vodafone markalı akıllı telefonlarını duyuracağını da söyleyelim.

TEKNİK ÖZELLİKLER

  • 2.8 inç dokunmatik ekran (320×240)
  • 2 megapiksel CMOS kamera
  • 8x dijital zoom
  • 140 MB dahili hafıza
  • 8 GB’a kadar microSD kart desteği
  • Mini USB 2.0
  • 1150 mAh Pil
  • Opera Mini web tarayıcı
  • Facebook, Twittler, Windows Live Messenger hizmeti
  • Medya oynatıcı

İLGİLİ HABERLER