reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen, yeni SUV modelinin ismiyle şaşırttı

08 Ekim 2016

Volkswagen‘in birkaç yıldır üzerinde çalıştığı yeni SUV modelinin ismi kesinlik kazanmak üzere. Yedi kişilik kapasitesiyle SUV liginde markayı temsil edecek olan modelin test sürüşlerinde de son noktaya gelindi.

İlk olarak 2013 Detroit Otomobil Fuarı’nda kullanıcılar ile buluşan CrossBlue konseptinin, hatları üzerine oluşturulması beklenen Volkswagen’ın yeni SUV modeli için son aşamalara gelindi. Geçtiğimiz günlerde off-road testi sırasında görüntüleri ortaya çıkan yeni model için beklenenin aksine bir isim ortaya çıktı. Grubun SUV modellerinde yer verdiği Tiguan ve Touareg gibi T harfi üzerinden üretilecek bir ismi bekleyen otoriteler yanılmak üzere. Kaynaklar, Volkswagen’ın model için belirlediği ismin “Atlas” üzerinde yoğunlaştığını söylüyor.
vwatlas3

Yunan mitolojisinde yer alan Atlas‘tan esinlenerek düşünülen isimde modelin güçlü ve dayanıklılığı vurgulanmak istenmiş. Volkswagen’in MQB platformu üzerine oluşturulması beklenen SUV modelinde 238 beygir güç üreten 2.0 litre‘lik seçenek ile beraber 280 beygir güç üreten altı silindirli motor seçeneğinin sunulması gündemde. Volkswagen’ın yeni modelini 27 Ekim 2016’da düzenlenecek özel bir etkinlik ile tanıtması bekleniyor.

Volkswagen'ın yeni SUV'si için belirlediği "Atlas" ismi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Volkswagen, yeni SUV modelinin ismiyle şaşırttı” için 2 cevap

  1. Fatih dedi ki:

    Bu skoda kodiak olmus resmen

  2. dadada dedi ki:

    amaroğun arkası kapalı hali yeni amarokta böle olucak