reklamı kapat

POPÜLER

Google Drive’a da erişim engellendi!

Dropbox’a erişimin engellenmesinin ardından Türkiye’de kullanılan en yaygın bulut depolama platformlarından Google Drive’a da şu an erişilemiyor.

Google Drive’a erişimin engellemesiyle ilgili Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun idari tebbiri bulunuyor. Erişim Engelleme Kararlarının Gösterimi (EEKG) üzerinden yaptığımız sorgulamaya göre:

5651 sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu İnternet sitesi (drive.google.com) hakkındaki Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nın 08/10/2016 tarih ve 490.05.01.2016.-156393 sayılı kararına istinaden Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır.

Google Drive’a nasıl erişebilirim?

ZenMate VPN
Erişim engelini aşabilmek için VPN kullanabilirsiniz. Chrome üzerinde ücretsiz olarak hizmet veren ZenMate VPN eklentisiyle Google Drive’a erişmek mümkün. ZenMate VPN’i mobil cihazlarınız üzerinde de kullanabilirsiniz.

Opera VPN
Aynı zamanda yerleşik VPN kurulu Opera VPN tarayıcı ile de erişimi engellenmiş site ve servislere mobil cihazlarınız üzerinden erişebilirsiniz.
iOS
Android

8 Ekim 2016 itibarı ile erişimi engellenen site ve servisler
Google Drive
Dropbox