reklamı kapat

POPÜLER

Google Drive’a da erişim engellendi!

Dropbox’a erişimin engellenmesinin ardından Türkiye’de kullanılan en yaygın bulut depolama platformlarından Google Drive’a da şu an erişilemiyor.

Google Drive’a erişimin engellemesiyle ilgili Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun idari tebbiri bulunuyor. Erişim Engelleme Kararlarının Gösterimi (EEKG) üzerinden yaptığımız sorgulamaya göre:

5651 sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu İnternet sitesi (drive.google.com) hakkındaki Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nın 08/10/2016 tarih ve 490.05.01.2016.-156393 sayılı kararına istinaden Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır.

Google Drive’a nasıl erişebilirim?

ZenMate VPN
Erişim engelini aşabilmek için VPN kullanabilirsiniz. Chrome üzerinde ücretsiz olarak hizmet veren ZenMate VPN eklentisiyle Google Drive’a erişmek mümkün. ZenMate VPN’i mobil cihazlarınız üzerinde de kullanabilirsiniz.

Opera VPN
Aynı zamanda yerleşik VPN kurulu Opera VPN tarayıcı ile de erişimi engellenmiş site ve servislere mobil cihazlarınız üzerinden erişebilirsiniz.
iOS
Android

8 Ekim 2016 itibarı ile erişimi engellenen site ve servisler
Google Drive
Dropbox

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Google Drive’a da erişim engellendi!” için 5 cevap

 1. Umut Karcı dedi ki:

  Üzerinde “Google Drive ve Dropbox kullanan şirketler, vatandaşlar ve turislerimize hediyemiz olsun” yazan 3 metre yüksekliğinde bir orta parmak heykeli yapıp boğazın girişine koysalarmış daha makbule geçermiş. Umarım Youtube, Twitter, Gmail ve Whatsapp’ı da engellerler… Hatta umarım interneti keserler, log.com.tr’ye internetten değil, iç ağdan gireriz. Hem bayağı hızlı olur, ne ping, ne AKK.

 2. wolkanca dedi ki:

  saçmalık.

 3. önmesiz dedi ki:

  giriyorum sıkıntı yok

 4. Zello_57Alay dedi ki:

  Tum onemli belgelerim resimlerim orada. Yapamazsınız insan hakları ihlaline girer. Basta google in kendisi, ve biz magdurlar mahkeme acarız boyle sacma seymi olur.

 5. Sinan Çağlayan dedi ki:

  Google Drive ve Dropbox’dan Sonra Github ve OneDrive’da Erişime Engellendi! İsabetli olmuş. Bu çağda olur mu ? diye başlayan cümlelere itibar etmeyin. Eğer kanun ve nizamlara uymuyorsa hepsi kapatılır. Amerikada Avrupada kapatılmıyor mu sanıyorsunuz?