reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen’den Golf’ün geleceğini gösteren özel konseptler

Worthersee’de sergilenmek üzere hibrit ve tamamen elektrikli Golf versiyonlarıyla karşımıza çıkan Volkswagen, dönüşüme ayak uydurma sinyallerini vermeye devam ediyor.

Avusturya‘da düzenlenen Worthersee festivali her yıl olduğu gibi Volkswagen’in GTI ailesini meraklılarıyla buluşturduğu bir etkinlik olarak kayıtlara geçecek. Bu zamana kadar markanın performans ailesiyle dahil olduğu organizasyon bu yıl önemli bir konuğu ağırlıyor. Volkswagen’in GTI ve GTE modellerinin üzerine şekillendirdiği iki konsept projesinin yer alacağı festivalde ilk kez geleneksel ve elektrik motorunun birlikteliğini temsil eden Golf versiyonları sahne alacak.


Volkswagen Golf GTI First Decade adıyla karşımıza çıkan ilk konsept proje markanın bu festivalde sergilediği 10 GTI modelinin ardından podyuma çıkan ilk proje olma özelliğini taşıyor. Halihazırda olduğu gibi Golf GTI’da kullanılan 2.0 litre turbo dört silindir ve elektrik motor kombinasyonuyla yaklaşık 420 beygir güce kavuşan araçta 20 inçlik özel tasarım jantlar, 11 hoparlörlü özel tasarım ses sistemi ve masaj fonksiyonlu koltuklar öne çıkıyor.


GTE Impulse adıyla karşımıza çıkan Golf versiyonunda ise elektriği simgeleyen detayları görmek çok daha kolay. Tamamen elektrikli bir konsept olduğu için elektriğin temizliğini temsilen beyaz renk seçeneğiyle birlikte gelen bu versiyonun teknik değerleri henüz paylaşılmazken içeride alcantara direksiyon, performans koltukları ve aracın dışarısında kullanılan kablo simgelerinin konsola entegre edilmesi dikkat çeken detaylar arasında. Volkswagen’in bu önemli temsilcileri 27 Mayıs’a kadar festival kapsamında meraklılarıyla buluşacak.