reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen’in yeni konsept otomobili kendini gösterdi

İlk olarak Detroit Otomobil Fuarı‘nda Volkswagen tarafından tanıtılan Cross Coupe GTE‘in özellikleri detaylandı. Şık tasarımı ve yüksek performansıyla dikkat çeken otomobil, performans ve konforu bir araya getiriyor.

4,8 metre uzunluğa ve 2 metre genişliğe sahip olan otomobil, bu haliyle Audi Q5’ten biraz daha büyük bir tasarımla geliyor. 5 kişilik kapasitesi olan otomobilin keskin hatları ve farklı tasarımı, gelecekteki Volkswagen araçlarıyla ilgili de ipuçları veriyor.

Kokpitinde fırçalanmış alüminyum malzemenin kullanıldığı otomobilde 10,1 inçlik dev bir dokunmatik ekran bulunuyor. Gösterge panelinde ise 12,3 inç boyutunda ekran yer alıyor. Gösterge panelinde kullanılan bu ekranın 8. jenerasyon Passat ve 3. jenerasyon Audi TT modellerinde kullanılanla aynı teknolojiye sahip olduğu belirtiliyor.

cross coupe
276 beygir güç üreten 3,6 litrelik 6 silindirli motora bağlı iki elektrik motorundan güç alan Cross Coupe GT, 100 kilometre hıza 6 saniyede ulaşabiliyor. Otomobilin ulaşabileceği maksimum hız ise saatte 209 kilometre. E-Mode‘da V6 motor kapatılıyor ve yalnızca iki elektrik motoru aracılığıyla 32 kilometre yol katedilebiliyor. Hybrid modunda ise hem elektrik motorları hem de V6 motor devreye giriyor ve ulaşılabilecek en yüksek hıza ulaşılması sağlanıyor. GTE moduna alındığında sürüş deneyimi çok daha iyi bir hale geliyor ve gaz pedalının tepkisi, vites değiştirme zamanları ve direksiyon sertliğinde değişiklikler yaşanıyor. Off Road modunda elektrik motoru bir jeneratör gibi çalışarak arkadaki motoru besliyor ve engebeli arazilerde kolayca yol alınmasını sağlıyor. Son olarak otomobilin yoldayken kendini şarj etmesini sağlayan ve böylece bir süre daha yol almasına imkan veren bir mod da otomobilde yer alıyor.

cross coupe
Cross Coupe GTE’in çıkış tarihiyle ilgili net bir bilgi bulunmuyor ancak 2016 yılında üretimine başlanması bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Volkswagen’in yeni konsept otomobili kendini gösterdi” için bir cevap

  1. Ismail Ozan Izci dedi ki:

    direksiyon haricinde her şey çok iyi görünüyor !!