reklamı kapat

POPÜLER

Volvo XC40

Volvo XC40 ailesine hibrit deneyimlerini artıran üç yeni seçenek

Geçtiğimiz günlerde açıklanan listede Avrupa’nın en çok tercih edilen SUV modelleri arasına girmeyi başaran Volvo XC40, yeni seçeneklerle elini güçlendiriyor.

Aileye eklendiği günden itibaren Volvo için yeni bir kullanıcı kitlesine erişmenin de kapılarını alayan XC40, kaputunun altındaki dinamiklerle de ilklerin modeli oldu. Tamamen elektrikli versiyonuyla İsveçli üreticinin gelecek planlarının asfalta yansıtıldığı ilk isim konumunda olan XC40, süreç içerisinde farklı versiyonlar üzerinden çeşitlendirildi. 2020 yılı da bu çeşitlendirilmenin bir devamı niteliğinde olmaya devam ediyor. T4 rozeti üzerinden seçeneklere iki adet mild-hybrid ve bir adet şarj edilebilir hibriti dahil eden Volvo cephesinin beklentileri oldukça yüksek. XC40 Recharge Plug-in Hybrid T4 adıyla kataloglara eklenecek olan modellerin R-Design ve Inscription donanım paketiyle tercih edilebileceğini de yeri gelmişlen belirtmekte fayda var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volvo XC40 Recharge Hybrid T4 ve T5 ailesinin rakamsal verileri

Versiyonların her ikisinde de 1,5 litrelik üç silindirli benzinli motor standart olarak sunuluyor. Tek başına 130 PS güç üreten bu makineye 82 PS güç üreten elektrik motoru eşlik ederken, şanzıman ayağında da 7 kademeli ünite karşımıza çıkıyor. Aracın standart olarak önden çekişli altyapıyla geleceği ve elektrik sürüşünde 43 kilometrelik menzile sahip olacağı da potansiyel alıcıların bilmesi gereken detaylar arasında. Mild-hybrid sistem ise 2.0 litrelik motora entegre edilen 48V mimarisine dayanıyor. Giriş seviyesinde 197 PS, üst pakette ise 250 PS güç üreten versiyonlar burada kullanıcıların tercihine bırakılacak. Üst pakette dört tekerlekten çekişli altyapı ve 8 kademeli otomatik şanzımanın devreye giriyor olması da kullanıcı deneyimindeki temel ayrımlar arasında. Araçların yurt dışı başlangıç fiyatları yaklaşık 51.000 dolar civarında seyrediyor.

İlginizi çekebilir

Volvo XC40 Recharge Türkiye’ye ne zaman gelecek?