reklamı kapat

POPÜLER

Volvo XC90 T8 diğer otomobillerin enerjisini çalıyor [Video]

Volvo XC90 T8, elektrikli motorunun da yardımıyla 400 beygir güç üreten dört silindirli turbo motoruyla şimdiye kadar üretilmiş en güçlü Volvo modeli. Bu güçlü hibrit SUV modeli için yeni bir reklam kampanyası başlatan Volvo, bu gücün nereden geldiğini ve nasıl kullanıldığını ilginç bir yöntemle anlatıyor.

XC90 T8 için bir şarj istasyonu kuran Volvo, otomobili şarj etmek için yola özel bir platform kurdu. Platformun altına yerleştirilen içi su dolu tüpler ve yoldan geçen otomobiller sayesinde XC90 T8’in enerji ihtiyacı karşılanacaktı. Platformun üzerinden geçen otomobiller tüplere basınç uygulayarak enerjiyi elektriğe dönüştürmüş, XC90 T8 de gerekli şarjı elde etmiş oldu. Volvo ücretsiz enerji için yoldan geçen otomobillere teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Bu bir reklam kampanyası olduğu için gerçek mi, işe yarar mı, pratik mi olduğunu söylemek zor. Ancak ücretsiz elektrik enerjisi vurgusunu çok iyi yaptığı da bir gerçek. Volvo’nun “Otoyol Soygunu” adını verdiği reklam çalışmasını hemen yukarıdan izleyebilirsiniz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Volvo XC90 T8 diğer otomobillerin enerjisini çalıyor [Video]” için bir cevap

  1. Koray dedi ki:

    Vay arkadaş.