reklamı kapat

POPÜLER

Volvo’nun elektrik geleceğine “yarışçı kimliği” şekil veriyor [Video]

23 Kasım 2016

Volvo, önümüzdeki süreçte üreteceği elektrikli otomobil teknolojilerinde performans ortağının deneyimlerinden faydalanacak.

Mercedes AMG ve BMW M Performans departmanlarıyla benzer yapıda olan Volvo Polestar ortaklığı, İsveçli üreticinin performans değerleri yüksek modellerini oluşturuyor. 1996‘dan günümüze gelen bu ortaklık geçtiğimiz yıl Volvo’nun Polestar’ın hisselerini satın almasıyla birlikte tekelde toplandı. Dünya Binek Otomobil Şampiyonası gibi organizasyonlarda kullanılmak üzere performans geliştirmeleri ve motorlar ortaya koyan Polestar’ın pist tecrübesi, Volvo’nun elektrikli otomobil geleceğinde büyük rol oynayacak gibi gözüküyor.
volvopolestar3

Volvo’nun Kuzey Amerika başkanı Lex Kerssemakers, Polestar’ın yarış teknolojileri kimliğinin, Volvo’nun gelecekte üreteceği elektrikli otomobillerinde özel modelleri ortaya koyabileceği görüşünde. Kerssemakers açıklamasının devamında ” Polestar ekibiyle halen pazar dahilinde ne tür ürünler ortaya koyup bunları sunabileceğimiz üzerinde farkındalık aşamasındayız. Bu sürecin içerisinde elbette performans otomobilleri olacak lakin bu sürecin yola aktarılmasına vesile olacak ve elektrifikasyon gelecekte en büyük paya sahip olacak. Volvo-Polestar ortaklığı performans otomobilleriyle birlikte gün içerisinde de kullanılabilir otomobiller üretecek.” diyerek bu sürecin ortak yürütüleceğinin ve performans modellerinin de tamamen elektrikli model seçenekleriyle sunulacağının bilgisi verdi. Volvo son olarak S60 ve V60‘ın Polestar versiyonuyla karşımıza çıkmıştı.

VİDEO

YORUMLAR