reklamı kapat

POPÜLER

Volvo’dan “ayrılan” Polestar’ın ilk otomobili ortalığı karıştıracak

Yeni logoyla artık başlı başına bir marka haline gelen Polestar’ın ilk otomobili ciddi bir performans karakterine sahip olacak gibi gözüküyor.

Yaklaşık üç hafta öncesinde yapılan resmi açıklamayla başlı başına bir marka olarak kendi logosuyla otomobil üretimi gerçekleştireceği açıklanan Volvo’nun performans geliştirici Polestar, kendi logosu altında çıkartacağı ilk otomobille kelimenin tam anlamıyla piyasaya hızlı bir giriş yapmak istiyor. Ürün gamında sadece hibrit ve tamamen elektrikli performans modellerine yer verecek olan Polestar başlı başına marka olarak yoluna tek başına devam etse de Volvo ile bağlarını tam olarak koparmayacak. Aralarında teknoloji ve altyapı ortaklığını koordineli olarak devam ettirecek olan ikiliyle ilgili basına yansıyan son haberse yeni logoya sahip ilk hibrit otomobilin güç değeriyle alakalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volvo altyapısının kullanılacağı ilk modelle ilgili Autocar’da yer alan habere göre özgürlüğüne kavuşan Polestar’ın ilk otomobili 600 beygirlik güç değeriyle hem ekonomik hem de ciddi bir performans karakterine sahip olacak. Aynı zamanda Volvo’nun 2019 yılında başlatmayı planladığı elektrikli motora geçiş süreci için de fazlasıyla önemli olacak olan bu otomobil, Mercedes-AMG ve BMW M gibi departmanların önündeki en ciddi rakiplerinden olacak gibi gözüküyor. Şu anlık araçla ilgili en büyük soru işaretiyse sahip olacağı gövde yapısıyla alakalı. Binek ve SUV ihtimallerinin her ikisinin de konuşulduğu şu günlerde şimdilik coupe veya dört kapı forma sahip bir binek modelin daha ağırlıkta olduğunu belirtmekte fayda var. BMW M departmanının da hibrit bir M modeliyle dönüşüm başlatma planını var olduğu günümüzde markaların performans departmanlarının da bu sürece yakın zamanda çok daha etkin bir şekilde katılmasını bekliyoruz.