reklamı kapat

POPÜLER

Değişim başlıyor; Volvo 2019 yılından itibaren başlayacak planını resmi olarak açıkladı

Dizel motorlara altı yıl içerisinde veda etmeye hazırlanan Volvo ürün gamındaki tüm modelleri dönüşüme dahil edecek.

Otomobil üreticileri arasında 2020 yılından itibaren başlamasını beklediğimiz elektrikli otomobil yarışıyla ilgili hamleler bir bir atılmaya ve resmiyet kazanmaya devam ediyor. Otomobil dünyasının geleceği olan elektrikli ulaşımla ilgili planlarını
sırasıyla açıklayan üreticiler sunacakları ilk modellerin sinyallerini de vermekten çekinmiyor. Dizel otomobiller üretimine 2023 yılında son vereceğini geçtiğimiz mayıs ayında açıklayan Volvo, burasının yerini alacak elektrikli otomobil planını bugün duyurdu. 2025 yılına gelindiğinde toplamda 1 milyon elektrik üniteli araç satmayı hedefleyen İsveçli marka sürecin startını 2019‘da tüm ürün gamıyla başlatıyor.

Tamamen elektrikli ilk otomobilini 2019 yılında tanıtacağını şubat ayında açıklayan Volvo’nun, 2019 yılı itibarıyla tüm ürün gamında elektrikli modellere yer vereceğini bugün resmi kaynaklarından duyurduğuna şahit oluyoruz. Hibrit versiyonları da içerisine alan süreçte 2019 yılından itibaren herhangi bir sınıfta Volvo sahibi olmak isteyenler karşılarında modelin hibrit seçeneğini de görecek. Yapılan açıklamada “Premium otomobil sınıfında hizmet veren Volvo 2019 yılından itibaren her modelinde elektrik motoruna yer vereceğini duyurmaktadır. İçten yanmalı motorların tarihinde bir sona sahne olacak olan bu süreçte geleceği elektrikli otomobiller oluşturacak.” denilerek sunulacak beş farklı modeldeki hibrit motorlarda 48V sisteminin kullanılacağı ifade edildi.