reklamı kapat

POPÜLER

Volvo’nun “lüks” tanımına yeni boyut getiren tasarımı: Lounge Console

09 Kasım 2016

Volvo’nun binek segmentteki sedan modeli S90‘da 2017 yılından itibaren sunulacak olan iç donanım opsiyonu, sınıfına yeni bir standart getirmeye hazırlanıyor.

Volvo’nun 2015 yılından itibaren ürün gamına kattığı sedan modeli S90, segmentindeki “lüks” tanımınına yeni bir standart getirecek konsept tasarımını 2017 model yılından itibaren kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Volvo’nun “Lounge Console” adını verdiği konsept tasarımında lüks segment binek otomobillerde yer verilen alanların çok daha işlevsel olarak kullanıldığını görüyoruz.
volvos902

Ön yolcu koltuğununun pasif hale getirilmesiyle birlikte arka alanda adeta 5 yıldızlı bir otel odası havası yaratan Volvo tasarımcıları, kullanıcılarına tabletlerine yer verebileceği bir alan, içecekleri soğuk ve sıcak tutabilen bardak tutacağı, küçük bir buzdolabı, Orrefors marka kristal bardaklar ve açılabilir panoramik cam tavanı dahil ederek çok daha lüks bir seyahat koşullarını vadediyor. Son dönemde ivme kazanan Volvo, sektörde öne çıkmak adına yenilikçi tasarımlarını ve modellerini 2020 yılına kadar tamamen güncellenmiş bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkarmayı planlıyor. Volvo 2020 yılına kadar geliştirdiği platform ile birlikte hybrid ve tamamen elektrikli modellerini piyasaya sunacak.