reklamı kapat

POPÜLER

Wacom, Cintiq 24HD ile büyük oynuyor

Siz tabletinizi Tivibu üzerinden yerli dizi izlemek veya Angry Birds oynamak için kullanıyor olabilirsiniz ama tasarımcılar, grafikerler ve çizerler gibi tabletlere meslekleri gereği ihtiyacı olanlarlar da var. Ve onların günlük hayatta kullandıklarımızdan ziyade daha çok kontrol seçeneği sunan ve daha büyük, daha hassas tabletlere ihtiyaçları var. İşte Wacom’un yeni ürünü Cintiq 24HD tam öyle bir tablet. Adı üzerinde 24 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan tablet, 1920×1200 Full HD çözünürlük sunuyor.
Oi Va Voi
Monitör/Tablet olarak adlandırılabilecek cihazın, 16:10 oranına sahip ekranının görüş açısı 178 dereceye kadar çıkabiliyor. Tablet üzerinde 2048 basınç sensörü bulunuyor ve bu sayede hassaslık artıyor, her parmak jesti anında algılanıyor. Wacom Cintiq 24HD iki kalemle birlikte geliyor. Bu kalemlerden bir tanesi daha çok boyama uygulamalarına yönelik fırça işlevi gören bir kalemken diğer kalem alışık olduğumzda tarzda çizim ve eskizler için kullanılıyor. DVI-I ve DisplayPort bağlantı noktaları sayesinde görüntü çıkışı veren tabletin kutusundan DVI-I-VGA dönüştürücü de çıkıyor. Tabletin ekranının her iki yanında da kişiselleştirilebilir kontrol tuşları yer alıyor. İstenen komutların atanabildiği bu tuşlaı kullanarak zoom yapabilir, değişiklikleri ileri-geri alabilir, ekrandaki görüntüyü sağa sola kaydırabilirsiniz.
Oi Va Voi
Yaklaşık 29 kg ağırlığında olan tabletin özel bir standı da bulunuyor. Ekranı kaldırmaya ve eğmeye yarayan bu stant, kullanım pozisyonuna göre çizim yapmayı oldukça kolaylaştırıyor. Wacom Cintiq 24HD, profesyonel çizerlerin bütçesini çok etkilemeyecek 2.499 dolar gibi bir fiyata sahip.

YORUMLAR