reklamı kapat

POPÜLER

Watch Dogs’un PC sürümü ile imtihanı

Onca tanıtım, bir sürü video, etrafta dönen yorumlarla her gün biraz daha artırılan beklenti ve çıkış günü hüsran. Oyuncular sinirli ve gergin, çünkü Watch Dogs, Ubisoft‘a ait oyun kütüphanesi Uplay‘den kaynaklanan bir sorun sebebiyle bilgisayarlarında çalışmıyor.

Adeta gün saydık. Oyun o kadar konuşuldu, o kadar konuşuldu ki muhteşem bir sabırsızlıkla oyunun çıkmasını bekledik ve Ubisoft, EA‘den beklenecek ama kendinden beklenmeyecek bir sorunla oyunun PC sürümünü adeta patlattı. Oyunun PC sürümü için Uplay’den hata alan kullanıcılar kızgın ve şaşkın. Oyuna hiç giremeyenden, oyuna girdikten sonra otomatik atılana kadar pek çok oyuncu aynı sorunla boğuşuyor. Uplay olmadan oyunu oynayamadığınız gibi şu an Uplay hesabı oluşturmak da zorlu bir hale gelmiş durumda. Steam üzerinde açılan sorun başlığı ise almış başını gidiyor.

wd
Olaya hemen el koyan Ubisoft, oyunun Twitter sayfasından attığı tweetlerle sorundan haberdar olduklarını bildirerek oyuncuları bilgilendirdi. Sorunu çözmek için çalıştıklarını söyleyen firma, gelişim gösterdiklerini kaydetti ancak halen sorunun çözüldüğüne dair bir duyuru gelmedi.

YORUMLAR