reklamı kapat

POPÜLER

Satış rekorları kıran Watch Dogs’un teknik sorunları bitmek bilmiyor

2014 henüz bitmedi ancak yılın en çok konuşulan oyunu belli: Watch Dogs. Çıkmadan önce arkası kesilmeyen haberler çıktıktan sonra da devam ediyor, zira Watch Dogs cephesinde olaylar hiç durulmuyor.

Watch Dogs çıkışı ardından oyuncuları olaylı bir şekilde ikiye böldü; 27 Mayıs’taki çıkışın ardından internetteki Watch Dogs tartışmalarının ardı arkası kesilmiyor. Oyunun efsane olduğunu söyleyen tarafla, abartılan bir oyun olduğunu düşünen taraf bir türlü aynı noktaya gelemeyedursunlar, Ubisoft Watch Dogs’un ilk 24 saat satışlarından oldukça memnun, zira oyun Ubisoft’un ilk 24 saat içinde en hızlı satan ürünü oldu.

Bu yıl bitmeden oyunun iki haneli satışlara ulaşmasını bekleyen Ubisoft’un sene içinde çıkaracağı yeni oyunlar da varken keyfine diyecek yok; ancak oyunu alan ve hatta savunan oyuncuların bir kısmı oyunu oynayamıyor. 59,99 dolar fiyat etiketiyle peynir ekmek gibi satan oyunun PC sürümünün uPlay yüzünden hata verdiğini ve açılmadığını daha önce haberimizde belirtmiştik. Kızgın kullanıcılar Steam üzerinde oyunu eksilemeye başlamış bile! Öneriler kısmında oyunu önermeyip eksi veren kullanıcıların yanında, artı puan verip önermeyenler de mevcut. Oyunu aldığı halde girip oynayamayanların sayısı ürkütücüyken, oyunu bu derece ateşli savunanlarınsa oyunu oynamakla ilgili sıkıntı çekmeyen şanslı kullanıcılar olduğu kesin.


Oyunun PC versiyonundaki sorunlar bitmemişken bir sorun daha çıkmış olması akıllara Watch Dogs’un vaktinden önce mi çıktığı sorusunu getirdi. Oyunun konsol versiyonlarında da bağlantı sıkıntısı baş göstererek oyuncuları oldukça rahatsız ederken Ubisoft bu sorunu düzelttiğine dair duyuruyu oyunun resmi Twitter hesabından yaptı. Watch Dogs tartışmaları bir süre daha hararetini koruyacak gibi ancak bunca tartışmadan karlı çıkan tek tarafın Ubisoft’un kendisi olacağı kesin.

YORUMLAR