reklamı kapat

POPÜLER

Watch_Dogs 2 duyurusu 4 videoyla birlikte geldi [Video]

Ubisoft’un ilk olarak 2014 yılında piyasaya sürdüğü ancak gerek E3’teki sunuma göre detayları azaltılmış grafikleri gerekse belirli bir süre sonra oyuncuları sıkabilen oynanışıyla kısa sürede unutulan Watch Dogs, yeni oyunla birlikte ilk oyundaki hatalarından ders almışa benziyor.

Yayınlanan tanıtım videosunda ilk oyuna göre tamamen farklı bir hikayenin işlenildiği görülüyor. San Francisco’da yaşayan Marcus Holloway adlı ana karakterimiz, işlemediği bir suç nedeniyle hedef haline geliyor ve DeadSec adlı hacker grubuyla birlikte sisteme savaş açıyor. Oyunda öncekine göre daha farklı hack teknikleri bulunuyor. Örneğin otomobiller hack’lenerek uzaktan kontrol edilebiliyor veya özel bir mod sayesinde çevrede hack’lenebilecek tüm cihazlar görülebiliyor. İlk oyundaki ctOS sisteminin yenilenerek ctOS 2.0 olarak karşımıza çıktığı oyunda şehrin tüm cihazları tek bir çatı altında toplanıyor ve sisteme sızıldığı takdirde şehirde yaşayanların tüm bilgilerine ulaşılabiliyor.

Watch_Dogs 2’de teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanılıyor. Yerden veya havadan hareket eden drone’larla cihazları hack’lemek ve hatta düşmanları etkisiz hale getirmek mümkün oluyor. Öyle ki, karakterimizin olay mahalline gitmesine bile gerek kalmadan drone’larla görevin tamamlanabildiği belirtiliyor. Yayınlanan videoda aynı zamanda sanal gerçeklik gözlüğü ve 3D yazıcının bile oyunda yer edinmiş olması dikkat çekiyor. Sürüş dinamiklerinin geliştirildiği oyunda her aracın kendine has bir sürüş tarzı olduğu belirtiliyor. Birçok yeni otomobilin dahil edildiği oyunda ayrıca araç kullanırken ateş etmek de mümkün oluyor.

Watch_Dogs 2, 15 Kasım tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için raflardaki yerini alacak. Oyunun yayınlanan tanıtım videosuna haberin görselinden ulaşabilir ve oyunla ilgili detaylı bilgilere yer verilen videolara aşağıdan göz atabilirsiniz.

VİDEOLAR