reklamı kapat

POPÜLER

Wear OS’li OnePlus Watch 2 akıllı saat modeli tanıtıldı

Wear OS’li OnePlus Watch 2 akıllı saat modeli MWC 2024 kapsamında resmi olarak tanıtıldı. Ürün ileride Türkiye’de de satılabilir.

Paslanmaz çelik gövde ve safir kristal cam üzerine kurulan OnePlus Watch 2, iki farklı renkte pazara çıkarılıyor ve Google’ın Wear OS 4 işletim sistemini merkeze alıyor. 1,42-inç 60 Hz AMOLED ekranında 466 x 466 piksel çözünürlük sunan cihaz, maksimumda 1.000 nit parlaklığı görebiliyor ve gücünü birçok benzeri gibi Snapdragon W5 Gen 1 işlemciden alıyor. Aynı zamanda daha düşük güç gerektiren görevler ve RTOS için bir BES2700 MCU isimli işlemcisi de bulunan saat, bu kombinasyon sayesinde 500 mAh pil üzerinden normal kullanımda 100 saat, yoğun kullanımda ise 48 saat kadar bir pil ömrü getiriyor. Bir akıllı saatten beklenen her şeyi yerine getiren yani gelişmiş sağlık ve aktivite takip özellikleri olan ürün, çift frekanslı GPS ile hassas konum takibi getiriyor ve sürpriz olmayacağı üzere sudan etkilenmiyor. Wear OS üzerinden Google Maps, Assistant, Wallet, Calendar, Keep ve Gmail gibi popüler uygulamalara erişim sağlayabilen ve toplam 80 tane saat arayüzüyle (20 tanesi yüklü geliyor) özelleştirilebilen ürün, paslanmaz çelik gövde üzerinden 49 gramlık bir ağırlığa sahip. Birçok rakibinden daha ince olan OnePlus Watch 2 akıllı saat modeli Avrupa’da 330 euro fiyatla satılacak ve yüksek ihtimalle önümüzdeki aylarda Türkiye’ye de getirilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OnePlus bundan önce bir güncelleme detayı ile ses getirmişti. Resmi olarak duyurulduğu kadarıyla Samsung Galaxy S24 ailesi tam 7 nesil ya da 7 yıl boyunca Android işletim sistemi yükseltmesi ve aynı zamanda 7 yıl Android güvenlik güncellemesi alacak. Bu durum genel olarak çok iyi karşılanıyor, telefonların ömrünü uzatmak adına çok güzel bir söz veriliyor. Güncelleme desteği konusunda daha önce de kötü olmayan Samsung, yeni seriyle beraber çıtayı oldukça yükseğe çekiyor. 7 yıl güncelleme desteğini bugün gündeme getiren ise direkt olarak OnePlus firması oldu.

Bir röportaj veren şirketin başındaki isimlerden Kinder Liu, net olarak telefonlarına 7 yıl boyunca güncelleme vermeyeceklerini açıkladı. “Kullanıcı için önemli olan sadece yazılım güncelleme politikası değil, aynı zamanda telefonun sunduğu kullanıcı deneyiminin akıcılık seviyesidir.” diyen Liu, temel olarak telefonun donanımı güncellemelere tam olarak ayak uyduramıyorsa, aşırı genişletilmiş yazılım desteğinin pek bir değeri yoktur açıklamasını yapıyor.

Bu arada Çinli OnePlus’ın güncelleme konusunda kötü bir firma olmadığını belirtelim. Evet, firma cihazlarına 7 yıl güncelleme vermeyecek ancak markanın en yeni amiral gemisi OnePlus 12, tam 5 yıl boyunca güncelleme alacak. Günümüzde akıllı telefonunu 5 yıldan daha uzun süre kullanan kişi sayısı oldukça azalmış durumda.

OnePlus Watch 2 akıllı saat modeli yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu