reklamı kapat

POPÜLER

Western Digital, router ve sabit diski bir arada sunuyor

İnternette geçirdiğimiz vakitle doğru orantılı olarak tükettiğimiz HD içerik miktarı da artıyor. Tablet, bilgisayar ya da televizyonumuzdan izlemekte olduğumuz video içeriklerin sayısı her gün katlanarak çoğalıyor. Güncel durum böyle olunca, farkında olmasak da, kullandığımız akıllı cihazlara indirdiğimiz veriyi daha hızlı aktaracak çözümlere ihtiyaç duyuyoruz. Kullanıcıya, HD içerikleri ve HD eğlenceyi en akıcı haliyle sunmayı hedefleyen Western Digital, bunu My Net N900 Central router cihazına entegre ettiği FasTrack teknolojisi ile gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

My Net N900 Central  1TB

WPS tuşu sayesinde ağa yeni eklenecek cihazların kurulumu çok kolaylaşıyor.

Kullanıcı streaming ile video izlerken, arkada başka bir uygulama için indirme işlemi sürüyorsa, WD My Net N900 Central hangisine öncelik vereceğini ayarlayabilme özelliğine sahip. Videoda kesinti yaşatmadan ağ trafiğinde önceliği kendisi belirliyor. Kullanıcı, en çok kullanılan uygulamaları arayüz üzerinden özelleştirme imkanına sahip. Sadece HD film gibi içeriklerde değil görüntülü görüşmeler esnasındaki kesilme, duraklama veya yavaşlama gibi sıkıntıları da gidermeye yardımcı oluyor. Kısacası FasTrack teknolojisi, ağ trafiğini analiz edip daha fazla bant genişliğine gereksinim duyan hizmetlere öncelik verebilme özelliğine sahip. Tarayıcı tabanlı oyunlar oynayan kullanıcılar için de ihtiyaç duyulan bant genişliğini yine My Net N900 Central düzenleyebiliyor. Esas görevlerini (yönlendirici) yerine getirmek dışında My Net N900 Central, depolama ünitesi olarak da kullanılan bir cihaz. 1 ya da 2 TB’lık depolama kapasitesi sunan My Net N900 Central, evdeki bilgisayarlarda bulunan tüm içeriği tek bir yerde yedekleyebiliyor.

WD My Net N900 Central

My Net Dashboard, ağınızın ayarlarını özelleştirmenizi ve izlemenizi sağlayan bir arayüz. Yazıcı ve tarayıcı ayarlarına, internet güvenliği ve ebeveyn kontrolü düzenlemelerine tek merkezden ulaşabilirsiniz.

WD My Net N900 Central

Taşınabilir sabit disklerinizi router’ın USB girişinden bağlayarak kullanabilirsiniz.

Yani internete bağlanmak için modemden başka bir şeye ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsanız tekrar düşünün. Hele ki tek bir bireyin bile en az iki ya da üç akıllı cihaza sahip olduğu düşünüldüğünde, tüm ev halkının birbirinden farklı cihazlarla tükettiği içeriği yalnızca router üzerinden yönetebilirsiniz. 1 TB depolama kapasiteli My Net N900 Central 411 dolar; 2 TB’lık versiyon ise 506 dolarlık fiyat etiketine sahip.