reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp, günlük 64 milyar mesajla yeni bir rekora imza attı

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kırdığı rekorlarla konumu sağlamlaştırıyor. Geçtiğimiz aylarda toplam 19 milyar dolarlık bir anlaşmayla Facebook tarafından satın alınan uygulama, bu satışın da getirdiği ivmeyle büyümeye devam ediyor. Yapılan son açıklamaya göre son 24 saat içinde WhatsApp kullanılarak 20 milyar mesaj gönderildi ve 44 milyar mesaj alındı. Toplamda 64 milyarı bulan bu günlük mesajlaşma da bir rekor olarak kayıtlara geçti.

WhatsApp, bir yıldan daha kısa bir süre önce günlük 27 milyar mesaj trafiğine ev sahipliği yapıyordu. Kısa sürede iki kattan fazla artış uygulamaya gösterilen ilginin tutarlı bir şekilde arttığının da bir göstergesi.

Facebook satın almasının ardından, WhatsApp kullanıcılarından olumlu olumsuz birçok tepki gelmişti. Bu tepkilerin başında da Facebook sonrası kişisel bilgi güvenliğinin risk altında olacağı geliyordu. Hem Facebook hem de WhatsApp tarafından uygulamanın mevcut konomunun korunacağı ve veri güvenliğinin ön planda tutulacağına dair açıklamalar yapıldı. Bu açıklamalar da işe yaramış olacak ki uygulamanın geçtiğimiz ay 465 milyon aktif kullanıcıya ulaştı.

İLGİLİ HABERLER