reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım

WhatsApp için yeni özellikler devreye alındı

 - Güncelleme: 26 Mart 2024 12:03

Alanın lideri olmayı sürdüren platform WhatsApp için çok sayıda yeni özellik geliştiriliyor, sunulan yenilikler artıyor.

Bugün iOS tarafından gönderilen güncelleme ile daha önce duyurulan bazı özellikler geniş çaplı olarak kullanıma sunulmaya başlandı. Firma son sürüm notlarına direkt şunları yazdı: “-Sohbetlerde anında görüntülü mesaj kaydedip gönderebiliyorsunuz. Sohbette metin alanının yanındaki kamerayı basılı tutarak başlayın. -Bir videonun kenarına çift dokunarak videoyu hızlı bir şekilde ileri/geri sarabiliyorsunuz. -Sohbetteki ek tepsisi için yeni tasarım.” Peki başka neler geliyor? Örneğin uygulamada yakında “HD” fotoğraf kalitesi standart olarak seçilebilecek. Yani yüksek çözünürlüklü fotoğraf göndermek için şimdi olduğu gibi her seferinde HD ayarının aktif edilmesine gerek kalmayacak. WABetaInfo tarafından bulunduğu kadarıyla yakında WhatsApp kullanıcıları Meta’nın yapay zeka temelli sohbet sistemi Meta AI ile direkt olarak arama bölümünden etkileşim kurabilecek. Kullanıcı deneyimini geliştirmeye yönelik bu adım yanında, 1 dakika uzunluğunda durum videosu paylaşma desteği de yolda bulunanlar arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bunlara ek olarak platform avatarınızı çıkartmalarında kimlerin kullanabileceğini seçebileceğiniz bir gizlilik özelliği üzerinde de çalışıyor. WhatsApp için bağlantı önizlemelerini devre dışı bırakma imkanı da geliyor, bu imkan şu an beta sürümler üzerinde aktif olarak test ediliyor. Bu özellik sayesinde sohbetler içinde paylaşılan bağlantılar için otomatik olarak oluşturulan ve bağlantı hakkında bilgiler veren önizlemeler (Başlık, içerik görseli ve kısa açıklama) kapatılabilecek. Çoğu kişinin kapatmak istemeyeceği ancak önizleme görmek istemeyenleri memnun edecek özellik, yakında herkes için aktif edilecek.

WhatsApp yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: GMC imzalı kaslı elektrikli bisiklet HUMMER EV