reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım

WhatsApp, mesaj düzenleme özelliğini Türkiye’de de açıyor

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servislerinden olan Meta şirketi WhatsApp, mesaj düzenleme özelliğini Türkiye’de de açıyor.

WhatsApp için mesaj düzenleme özelliği kısa süre önce Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından resmi olarak duyurulmuştu. Bu özellik ile artık WhatsApp içerisinde gönderdiğiniz bir mesajı 15 dakika içerisinde düzenleyebiliyorsunuz. Bu sayede yapılan ufak yazım hataları için “silip yeniden gönderme” ya da “yeni mesaj yazma” sürecini tamamen ortadan kaldıracak olan şirket, bu adımıyla kullanıcıları oldukça memnun etmiş durumda. İşte bu özellik artık Türkiye’deki kullanıcılar için de aktif edilmeye başlandı. İmkan şu an için eksiksiz olarak herkese gelmiş değil ancak kademeli dağıtım hızlı şekilde sürüyor. Şu an mobilde olan mesaj düzenleme imkanı, WhatsApp Web sürümü için de aktif olarak test ediliyor. Çok geç kalan faydalı imkanın o tarafa da çok yakında getirilmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni imkân hakkında platformdan yapılan açıklamada şunlara yer verilmişti: “Bundan böyle bir hata yaptığınızda veya fikrinizi değiştirdiğinizde, göndermiş olduğunuz mesajları düzenleyebilirsiniz. Basit bir imla hatasını düzeltmekten mesaja ekstra bağlam eklemeye kadar birçok durumda, sohbetleriniz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlamaktan heyecan duyuyoruz. Tek yapmanız gereken, son on beş dakika içerisinde gönderilen bir mesaja uzun basıp menüden ‘Düzenle’ düğmesini seçmek. Düzenlenmiş mesajların yanında ‘düzenlendi’ ibaresi görünür. Böylece mesajlaştığınız kişiler, düzenleme geçmişini görmeden düzenlemenin farkında olur. Tüm kişisel mesajlarda, medya içeriklerinde ve aramalarda olduğu gibi, mesajlarınız ve yaptığınız düzenlemeler de uçtan uca şifreleme ile korunur. Bu özellik şu anda kullanıcılara küresel olarak kademeli bir şekilde sunuluyor ve önümüzdeki haftalarda herkesin kullanımına açılmış olacak.”

WhatsApp mesaj düzenleme dönemi yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER