reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10

Windows 10 için AAC desteği geliyor; işte bilinmesi gerekenler

Microsoft, Windows 10 işletim sistemine Bluetooth ses aktarımı konusunda yeni bir özellik eklemeye hazırlanıyor. İşte ortaya çıkanlar;

Windows 10 işletim sistemi için çıkacak bir sonraki büyük güncelleme ile Bluetooth odağında SBC ve Qualcomm AptX yanında Advanced Audio Coding yani AAC desteği de kazanacak.

Tam olarak yıl sonunda gelecek bu destek sayesinde Windows 10’la tam uyumlu daha fazla Bluetooth hoparlör ve kulaklık olmuş olacak.

Bu da elbette güzel görünüyor. AAC desteğiyle Apple imzalı kablosuz kulaklıkların Windows 10’lu sistemler ile bağlantısını da kolaylaştıracak Microsoft, Bluetooth konusunda bir değişiklik daha yapacak.

Yıl sonunda gelecek büyük güncelleme ile firma eleştiri toplayan Bluetooth giriş kısmını sadeleştirecek, profilleri birleştirecek ve böylece kişiler daha rahat seçim yapabilecek.

Kısa süre önce Windows 10’un resmi marketinde yaptığı kesintiyi azaltan Microsoft, böylelikle resmi marketi oyun odağında çok daha cazip bir yer haline getiriyor.

Yıl sonunda resmi Windows marketini yenileyecek bilgisi gelen Microsoft, burada özellikle oyun konusunda Steam gibi rakiplere daha fazla rakip olmayı hedefliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 10 için kısa süre önce büyük bir rakam açıklandı

Microsoft, son çeyrek itibarıyla 41 milyar dolardan fazla gelir ve 15 milyar dolardan fazla net kar elde ettiklerini aktardı.

Firma ayrıca belirttiğimiz gibi Windows 10 için de bir açıklama yaptı. Firmaya göre şu an tam 1.3 milyar Windows 10 kullanıcısı bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en küçük aksiyon kamerası ile tanışın