reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10 kullanıcılardan tam puan aldı

Microsoft’un geçtiğimiz ay yayınladığı sonuncu işletim sistemi Windows 10, kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılandı. Henüz ilk gününde 14 milyon kez indirilen işletim sistemi, kullanıcı memnuniyeti anlamında da tam puan aldı. Yayınlanan rapora göre Windows 10’a geçen kullanıcıların büyük bir bölümü işletim sisteminden memnun.

Brandwatch’un yayınladığı istatistiklere göre, şimdiye kadar Windows 10’a geçiş yapan kullanıcılardan yüzde 92’si işletim sistemini beğenirken yalnızca yüzde 8’i olumsuz görüş bildirdi. Windows 8 ve Windows 8.1 sürümlerindeki yoğun kullanıcı eleştirilerini düşünürsek bu Microsoft için büyük bir başarı. Microsoft’un kullanıcı alışkanlıklarını değiştirememe ve yeni nesil işletim sistemini kabul ettirememe endişeleri de yavaş yavaş biteceğe benziyor.

windows-10-study-2-640x308
Genel kanı olumlu olsa da Windows 10’la gelen yeni özellikler konusunda görüş ayrılıkları mevcut. Örneğin kullanıcıların neredeyse yarısının Office Suite ve yeni görev çubuğunu beğenmediği görülüyor. Öte yandan sesli asistan Cortana ve yeni nesil Edge tarayıcı yüzde 80’lik bir kesimi mutlu etmiş durumda.