reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10 ücretli oluyor

Windows 10 ilk duyurulduğunda güncellemenin 1 yıl boyunca ücretsiz olacağı sonradan ise ücretli hale geleceği belirtilmişti. Beklenen zaman geldi çattı ve Windows 10 güncellemesinin ücretli olmasına sayılı günler kaldı. Bu değişikliğin nasıl olacağıyla ilgili detaylar da gün yüzüne çıktı.

Yapılan açıklamaya göre 28 Temmuz itibarıyla Windows 10’a ücretsiz güncelleme yolu kapanacak. Bu tarihten itibaren güncelleme yapmak isteyenler ise 119 dolar ödeme yapmak durumunda kalacak. Şimdiye kadar 300 milyondan fazla cihazda yükseltme yaptığı belirtiliyor ve Microsoft halen yeni kullanıcılar kazanmak adına eski Windows sürümünü kullanan kullanıcılara bildirim gönderiyor. Eğer halen Windows 10’a terfi etmediyseniz elinizi çabuk tutmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde ileride Windows 10’a geçiş yapmak baya pahalıya mal olabilir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Windows 10 ücretli oluyor” için 2 cevap

  1. çift monitör dedi ki:

    crack atarız pahalıya gelmez

  2. e.ç dedi ki:

    Bilgisayarımı yavaşlatan sisteme niye ekstra para ödeyeyim. Windows bir bilgisayar alıyorsan aldığın zaman hangi sürüm yüklüyse en stabil sürüm o oluyor genelde. Şuan Win10 ile çıkan bilgisayarları anlarım ama benim Asus N56VZ bilgisayarım kesinlikle Windows8 de daha stabil ve hızlı çalışıyor. (Aptal windows, 8 den 8.1 e geçirirken bluetoothu bozmasa daha iyi olacaktı.)