reklamı kapat

POPÜLER

windows 10

Windows 10 yeni güncellemesiyle daha uzun pil ömrüne olanak sağlıyor

Windows 10 oyun performansını artıran güncellemenin ardından şimdi de pil ömrünü uzatmayı mümkün kılan bir güncellemeyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Microsoft‘un duyurusuna göre bahsi geçen güncelleme Windows Insiders kullanıcıları tarafından test edilmeye başlandı. Güncelleme beraberinde birçok özelliği getiriyor ancak en fazla dikkat çeken pil kullanım süresini artıran kolaylıklar oluyor. Paylaşılan bilgilere göre görev çubuğuna eklenen kısayol pil kullanımına dair tercihleri hızla yapmaya olanak sağlıyor. Kullanıcılar en uzun pil ömrü ile en iyi performans aralığında kendilerine uygun olan düzeyi seçebiliyor. Eskiden denetim masasında yer alan bu özelliğin el altına koyulmasıyla kullanımda pratiklik sağlanıyor.

Yapılan güncellemeyle birlikte yeni bir e-kitap mağazası da geliyor. Ayrıca Windows 10’da boş alan açmak da kolaylaşıyor. Eklenen yeni özellik sayesinde Windows geçici dosyaları ve 30 gündür çöp kutusunda yer alan içerikleri silerek hızla yer açıyor.

Tüm bu yeniliklerin nisan ayından itibaren kullanıma sunulması bekleniyor. Arzu edenler Windows Insider‘a kayıt olarak test sürecine katılabiliyor.