reklamı kapat

POPÜLER

LG’den akıllı saatlerin kullanım süresini artıran altıgen pil

Saatler akıllandıkça kullanım süreleri de bir hayli düşmeye başladı. Yoğun kullanımlarda ise günün sonunu görmek bile hayal oluyor. LG‘nin pillerin kapasitesini artırmak için bulduğu çözüm ise oldukça basit ama bir o kadar da mantıklı.

Yeni bir pil teknolojisi geliştirmeyen veya devrimsel bir yeniliğe gitmeyen LG bunun yerine akıllı saatlerin tasarımına uygun olarak bir pil üretti. Özellikle de yuvarlak saatlere yönelik olarak geliştirilen pil altıgen bir tasarıma sahip. Böylece kare piller takıldığında yan tarafta kalan ve kullanılamayan gereksiz boşluklar kullanılabilir hale geliyor. Böylece elde edilen fazladan yüzde 25‘lik pil kapasitesi cihazın günün sonuna kadar rahatlıkla dayanabilmesini sağlıyor. Geliştirilen bu yeni pillerin ne zaman ve hangi cihazlarda kullanılacağı ise henüz belli değil.

Bilindiği üzere Apple da MacBook’ta benzer bir yöntem izlemiş ve tasarıma uygun olarak geliştirdiği pillerin cihazın gövdesinin tamamına yaymıştı. Bu sayede çok ince olan bilgisayara yüksek pil gücünü sığdırmayı başarmıştı.

YORUMLAR