reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10 yeni güncellemesiyle herkesin rahatsız olduğu problemleri sonlandıracak

Windows 10 yeni güncellemeleriyle eksikleri kapatmaya ve kullanıcıların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Son zamanlarda sıkça gündeme gelen son güncelleme şimdiye kadar açıklananlardan çok daha fazlasını vadediyor.

Windows 10 bir süre önce oyun performansını artıran güncelleme ile dikkatleri yeniden üzerine çekmeyi başarmıştı. Bahsi geçen bu güncellemenin Windows işletim sistemi kullanan bilgisayarları bir nevi “oyun canavarına” çevireceği dile getirilmişti. Ardından bu güncellemede pil kullanım süresini artıran kolaylıkların da yer aldığı açıklandı. Güncellemeyi yapan kullanıcılar en uzun pil ömrü ile en iyi performans aralığında kendilerine uygun olan düzeyi seçebilecek. Bu sayede pilden istedikleri performans düzeyini elde edebilecekler. Yeni e-kitap mağazası ve boş alan açmanın kolaylaşması da ilgi çekmeyi başardı.

Son açıklamayla birlikte şimdiye kadar açıklananların buz dağının görünen yüzü olduğu anlaşıldı. Güncellemeyle birlikte Microsoft Edge artık e-kitapları sesli okuyabilecek. Bu internet tarayıcısında emojiler eskiden tek renkli görünürken, artık alıştığımız hallerine bürünecek. Windows ayrıca gece modunu kullanıma sunacak. Böylece geç saatlerde bilgisayar kullanırken göz yorulmalarından kurtulmak mümkün olacak. Son olarak Windows Store‘dan satın aldığımız uygulama ve oyunların indirilme sürecini yakından takip edebileceğiz.

Tabii asıl merakla beklenen düzeltme devamlı hata verip kapanan uygulamalar ve ekran titreşmesi cephesinde yaşanacak. Bu güncellemeyle birlikte bu sorunların da çözüleceği söyleniyor. Söylenenler doğruysa Windows 10 kullanıcıları artık rahat bir nefes alabilecek.

İLGİLİ HABERLER