reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S8’in yeni render çizimi yayınlandı

Samsung Galaxy S8’in tasarımıyla ilgili iddialar yavaş yavaş son halini alıyor. Geçen günlerde gerçek bir fotoğrafı sızan Galaxy S8’in simdi de detaylı bir çizimi yayınlandı.

Cihazın ilk yayınlanan çizimlerinde ön taraf son söylentilerle aynı olsa da arka tarafta bazı farklılıklar mevcuttu. Kameranın yanındaki kalp ritmi sensörü ve flaş, cihazın üst kısmında yer alıyordu. Son olarak evleaks’in paylaştığı ve gerçek görsel olduğunu belirtiği cihazda ise kameranın sağında parmak izi okuyucu ve sol tarafında ise sensör ile flaş yerini alıyor. Yeni yayınlanan çizim de işte bu son görseli baz alarak hazırlanmış durumda. Sızan görselde fotoğraf kalitesi düşük olduğu için bazı detaylar kayboluyordu ve ayrıntıları görmek zorlaşıyordu. Bu yeni çizimde ise cihazın tüm detaylarına göz atmak mümkün oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz konusu çizimde ön kısımda çerçevesiz ekran bizi karşılıyor. Burası önceki çizimlerden pek de farklı görünmüyor. Alt kısımda herhangi bir tuşa yer verilmeyen cihazda üst kısımda ise alışık olduğumuz üzere kamera ve diğer sensörler kendisine yer buluyor. Son sızıntıda ilk kez karşımıza çıkan parmak izi okuyucu, home tuşunun biraz daha kalınlaşmış ve yan çevrilmiş haline benziyor. Bu kısmın yalnızca parmak izi okuma için mi kullanılacağı yoksa farklı kısayollara mı sahip olacağı henüz bilinmiyor. Son olarak cihazın yan tarafında daha önce de gördüğümüz ve Bixby isimli asistana ulaşmak için kullanacağımızın söylendiği 3. bir tuş kendisini gösteriyor. Telefonun duyurulmasına birkaç hafta gibi bir süre kalmış durumda ve tasarımsal anlamda halen bazı sürprizler yaşanabilir. Ancak cihazın genel hatlarıyla buna çok yakın görünebileceğini söylemek mümkün. Cihazın teknik özelliklerini ve gerçek görselini aktardığımız habere buradan göz atabilirsiniz.