reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10’un mobil versiyonu duyuruldu

Microsoft, bugün düzenlediği Windows 10 etkinliğinde Windows 10’un mobil versiyonunu da tanıttı. Windows Phone ve Windows RT mobil işletim sistemlerinin yerine gelmeye hazırlanan Windows 10 için Microsoft yöneticisi Joe Belfiore birtakım açıklamalarda bulundu.

phone_power_point-970x646-c
Windows 10’un sunacağı özel deneyimler hakkında bilgiler paylaşan Belfiore, işletim sisteminin masaüstü versiyonla aynı şekilde işleyeceğini belirtti. Bildirim merkezinin bundan böyle bilgisayarlarla senkronize edilebileceğini söyleyen Belfiore,  yeni işletim sayesinde kullanıcıların gelen bildirimlere satır içinde cevap verebileceklerini de dile getirdi. Bu özelliğin iOS platformunda da kullanıldığını araya not düşelim. Mesajlaşma uygulamaları arasında geçiş özelliğinin de yer aldığı Windows 10’un mobil versiyonunda dikte özelliği de yer alıyor.

Canlı kutucukların arkasında fotoğraf eklenebilmesi,  ayarlar menüsünün ana başlıklar altında toplanarak daha temiz bir görünüm sunması  ve klavyenin ekranın herhangi bir bölümüne hareket ettirilebilmesi mobil işletim sisteminin dikkat çeken yenilikleri arasında karşımıza çıkıyor. İlk ön izleme sürümü önümüzdeki ay yayınlanacak işletim sisteminin final sürümünün ne zaman yayınlanacağı şu an için bilinmiyor.
win10_windows_startscreen1_print-970x646-c

windows10_phone_laptop-3c-970x646-c

windows10_continuum-1c-970x646-c