reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10’un yeni müzik uygulaması böyle görünüyor

Windows 10’un piyasaya çıkışı yaklaştıkça, Microsoft’un yeni işletim sisteminde sunacağı yeni araçlar ve servislerle de yavaş yavaş tanışıyoruz. Yeni tarayıcı Edge, güncellenen sesli asistan Cortana, Takvim ve Mail uygulamalarından sonra Micorosft’un yeni müzik servisi de hazır durumda.

Xbox destek sayfasında paylaşılan bilgilere ve ekran görüntülerine bakılırsa, Microsoft Windows 10’a yakışır bir şekilde oldukça sade ve modern bir uygulama arayüzü geliştirmiş. Ancak bu arayüzün Spotify’a fazlasıyla benzediğini de inkar edemeyiz. Sanatçılar, albümler ve şarkıcılar gibi ana araçlar soldaki menüde, buradan seçilen içerik ortadaki ana sayfada, son çalanlar ve önerilenler ise sağ kısımda yer alıyor.

Microsoft’un şimdiye kadar tanıttığı Windows 10 uygulamalarının çoğunun siyah ve beyaz ağırlıklı temalara sahip olduğunu gördük. Yazılım devi yeni müzik uygulamasında da siyah tonlarını tercih etmiş. Spotify benzetmelerini bir kenara bırakırsak Microsoft eli yüzü düzgün modern bir uygulamayla daha karşımızda. Windows 10 ile birlikte Microsoft’un o “eskilikten” kurtulacağı kesin gibi.

İLGİLİ HABERLER