reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10

Xbox One kasım ayında Windows 10’a kavuşuyor

Microsoft’un kısa bir süre önce yayınladığı Windows 10 çok yakında Xbox One konsollara geliyor. Xbox One’ın yenilenen arayüzünü ilk kez geçtiğimiz E3 Fuarı’nda gösteren şirket, şimdi de Almanya’da gerçekleşen Gamescom Fuarı’nda konsoldaki yeri arayüzün hakkında bilgiler verdi.

Xbox One’da yer alacak yeni arayüzün Windows 10’dan güç alacağını belirten Microsoft, yenilenen arayüzle birlikte sade, basit ve daha hızlı kontrol panelini oyunculara sunacaklarını ifade etti. Uygulamalar, izle, topluluk ve müzik gibi bölümlerin de yer alacağını söyleyen Microsoft, arayüzde yeni sekmelerin de bulunacağını dile getirdi. Kullanıcılar izle bölümü üzerinden Hulu Plus, Netlix ve canlı televizyon yayınlarına ulaşabilecek; yeni topluluk kısmında ise yenilenen aktivite kaynağı ve Xbox Live’da popüler olan oyun ve televizyon programlarına erişebilecek.

Kişisel asistan servisi Cortana sayesinde kullanıcılar Xbox One’da uygulamaları hızlı bir şekilde çalıştırabilecek ve komutlar verebilecek. Tabii bunun için Xbox One kullanıcılarının Kinect kameraya sahip olması gerekecek. Windows 10’un ön izleme sürümü eylül ayında Xbox One için yayınlanacak. Bu yılın kasım ayında ise tüm Xbox One kullanıcıları için indirmeye sunulacak.