reklamı kapat

POPÜLER

Windows 11 Paint

Windows 11 ile sunulacak yeni Paint’e ilk bakış [Video]

Yeni nesil Windows olarak lanse edilen Windows 11 ile Paint de yenileniyor. Peki yeni versiyon nasıl görünüyor? İşte cevap;

Hakkında bilinmesi gereken tüm detaylara buradan ulaşabileceğiniz Windows 11 en son tepki çeken bir detay ile gündeme gelmişti. Windows 10’da varsayılan tarayıcıyı istenilen zaman tek tuşla değiştirmek çok kolay. Dün ise bu durumun Windows 11 için öyle olmadığı ortaya çıkmıştı.

Yeni işletim sistemini şimdi gündeme getiren ise Microsoft’un üst düzey ismi Panos Panay tarafından Windows 11’e özel olarak güncellenen yeni Paint’in gösterilmesi oldu. Yeni sürüm için Panay aşağıdaki kısa videoyu paylaştı:

Paint yukarıdaki video içerisinde de görebileceğiniz üzere eskiye oranla çok farklı görünmüyor. Artık koyu arayüz modu bulunan çizim uygulaması, Windows 11’in yeni nesil tasarım diline uyum sağlıyor ve birçok kalemde iyileştirme getiriyor.

Paint, genel olarak temel çizimler için kullanılıyor ve buna odaklanıyor. Ancak yaratıcı kişiler Paint içerisinde de harikalar yaratabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 11 işletim sistemine sisteminiz destek veriyor mu?

Yeni nesil Windows için Microsoft geçtiğimiz ay kendi PC Health Check App yazılımını güncellendi.

Ücretsiz olarak buradan indirebileceğiniz yazılım, sistem özelliklerine bakıyor ve bilgisayarınızı Windows 11’e uygun olup olmadığını direkt olarak söylüyor.

Sonuç olumsuz olursa elbette sistemin neden Windows 11’e uygun olmadığı yönünde bir açıklama da yapılıyor.

Windows 11’e geçmenin ücretsiz olacağını tekrardan hatırlatalım. Lisanslı bir Windows 10 işletim sisteminiz varsa ekim ayında yeni sürüme ücretsiz geçiş yapabileceksiniz.

Windows 11’in resmi tanıtım videosu: