reklamı kapat

POPÜLER

Windows 9 ve Windows Phone 9’un ön izleme sürümleri Nisan 2015’te yayınlanabilir

Windows 9 ve Windows Phone 9 henüz teknoloji dünyasının gündeminde olmasa da, bu ürünlere dair dedikodular yapılmaya başlandı bile. phoneArena’da yayınlanan bir habere göre halen geliştirilme aşamasında olan işletim sistemleri önümüzdeki yıl yayınlanabilir. Şu durumda 2015 yılında bu yeni işletim sistemleri hakkındaki dedikoduların iyice artacağını tahmin etmek hiç de zor değil.

Microsoft‘la ilgili yaptığı sızıntılarla ünlü FaiKee rumuzlu bir kişi tarafından paylaşılan fotoğrafta Windows 9’a ait sunucu ve mobil sürümlerin alfa versiyonlarına ait görüntüler yer alıyor. Söz konusu fotoğrafta bu işletim sistemlerinin ön izleme sürümlerinin yayın tarihi olarak 2015’in ikinci ya da üçüncü çeyreğine işaret ediliyor. Dolayısıyla iyimser bir tahminle yeni işletim sistemlerinin Nisan 2015’te yayınlanması söz konusu.

Windows 9’a dair daha önceki sızıntılarda işletim sisteminin “Threshold” kod adını kullanacağı söylenmişse de yeni sızıntıda bu iddiayı destekleyen bir bilgi mevcut değil. Microsoft’un düzenlediği Windows geliştiricileri konferansı Build’in de nisan ayında düzenlendiği göz önünde bulundurulursa söz konusu sızıntının doğru olma olasılığı daha da yükseliyor.

YORUMLAR