reklamı kapat

POPÜLER

windows-notepad-yazim-denetimi-ve-otomatik-duzeltme-ozellikleri-kazandi

Windows Notepad, yazım denetimi ve otomatik düzeltme özellikleri kazanıyor

Windows Notepad, yazım denetimi ve otomatik düzeltme özellikleri kazanıyor. Bu iki kilit özelliğin gelmesi gerçekten çok ama çok uzun sürdü.

Windows Notepad için hazırlanan yazım denetimi (yazım hatalarını bildiriyor ve öneriler sunuyor) ve otomatik düzeltme özellikleri,  11.2402.22.0 sürümüyle beraber Windows Insiders’lara “beta” olarak çıktı. Yakında herkese açılacak bu kilit özellikleri çıkarmak için çok geçen kalan Microsoft, bundan önce Android telefonlarla alakalı bir gelişmeyle gündeme gelmişti. Microsoft, “Telefon Bağlantısı” uygulaması için güncellemelere devam ediyor. Bu konuda ortaya çıkan son altyapı, Android telefonları direkt olarak başlat menüsüne entegre ediyor. Başlat menüsünün sağ tarafına eklenecek bölümden, bağlı Android telefondaki fotoğraflara ulaşılabilecek ya da çağrı ve mesaj erişimi sunulacak. Şu anda beta testleri yapılan bu özelliğin daha sonra iOS desteği kazanacağı da aktarılıyor. Yakında çıkacak bir Windows 11 güncellemesi ise Android telefonlara dosya ve aynı zamanda bağlantı aktarımını kolaylaştıracak. Bu yeni altyapı hakkında bir açıklama yapan Microsoft şunları aktarmıştı:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 11’in paylaşım menüsünden bağlı Android telefonlara kolayca içerik aktarma altyapısını kullanıma alıyoruz. Bu özellik, Android’de Link to Windows uygulamasını ve bilgisayarınızda Phone Link’i kullanarak Android cihazınızı Windows bilgisayarınızla eşleştirmenizi gerektirir.”  Şu an sadece Windows Insider’lara açılan özellik, seçilen dosyanın ya da bağlantının yerleşik Windows 11 paylaşma menüsünden bağlı Android telefona aktarılmasını kolaylaştırıyor. Açılan menüde bağlı Android telefon çıkıyor ve aktarım için telefonun üzerine basmak yeterli oluyor.

Windows Notepad yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

İLGİLİ HABERLER