reklamı kapat

POPÜLER

X (Twitter) LOG Tasarım

X, adeta bir banka halini alma konusunda oldukça kararlı

Elon Musk’ın sahibi olduğu sosyal medya platformu X, adeta bir banka halini alma konusunda oldukça kararlı.

Bloomberg’in gördüğü belgelere göre X servisini bir dijital banka haline getirme konusunda çalışmalar sürüyor. Üzerinde çalışılan planlar arasında, kullanıcıların X hesaplarına para yüklemesi, diğer kullanıcılara veya işletmelere X üzerinden ödeme yapması ve fiziksel mağazalardan mal ile hizmet satın alınmasına olanak tanıyan Venmo benzeri bir ödeme sistemi oluşturma yer alıyor. X’i her şeyin yapılabildiği bir yer haline dönüştürmek isteyen Elon Musk, bildiğimiz kadarıyla bu ödeme altyapısına büyük önem veriyor. Firma bundan önce beğenileri gizlemesiyle dikkat çekmişti. Bu konuda firmadan yapılan açıklamada, “Gizliliğinizi daha iyi korumak için beğenileri herkes için özel/gizli hale getiriyoruz.
Beğendiğiniz gönderileri görmeye devam edebileceksiniz ancak başkaları göremeyecek. Kendi gönderileriniz için beğeni sayısı ve diğer ölçümler görünmeye devam edecek. Artık birinin gönderisini kimin beğendiğini göremeyeceksiniz. Bir gönderinin sahibi, gönderilerini kimlerin beğendiğini görebilecek.”
denildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirket, beğeniler sekmesini gizleme özelliğini geçen yıl X Premium aboneleri için sunmuştu. X bundan önce ise yetişkinlere yönelik içerikler için resmi bir izin vermesiyle ses getirmişti. Bu konuda, “Uygun şekilde etiketlenmiş olması ve dikkat çekici şekilde sergilenmemesi koşuluyla, kendi rızanızla üretilmiş ve dağıtılmış yetişkinlere yönelik çıplaklık ya da cinsel davranış içerikleri paylaşabilirsiniz.” bilgisini aktaran firma, ekstra olarak şunları söylemişti:

Kullanıcıların, rızaya dayalı olarak üretildiği ve dağıtıldığı sürece, cinsel temalarla ilgili materyaller oluşturabilmeleri, dağıtabilmeleri ve tüketebilmeleri gerektiğine inanıyoruz. İster görsel ister yazılı olsun, cinsel ifade makul bir sanatsal ifade biçimi olabilir.

Yetişkinlerin, cinsellikle ilgili olanlar da dahil olmak üzere kendi inançlarını, arzularını ve deneyimlerini yansıtan içeriklerle ilgilenme ve bu içerikleri oluşturma konusunda bağımsız olduklarına inanıyoruz. Bu özgürlüğü, çocuklar veya bu tür içerikleri görmek istemeyen yetişkin kullanıcılar için yetişkinlere yönelik içeriklerin gösterilmesini kısıtlayarak dengeliyoruz.

İstismarı, rıza dışı yayınları, objeleştirmeyi, cinselleştirmeyi veya reşit olmayanlara zarar vermeyi ve müstehcen davranışları teşvik eden içerikleri de yasaklıyoruz. Ayrıca, profil resimleri veya kapak fotoğrafları gibi görünürlüğü yüksek yerlerde de yetişkinlere yönelik içeriklerin paylaşılmasına izin vermiyoruz.”

X haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition

İLGİLİ HABERLER