reklamı kapat

POPÜLER

X, engelleme sisteminde yeni bir değişik gerçekleştirdi

Elon Musk’ın sosyal medyanın merkezinde kalmaya devam eden platformu X, engelleme sisteminde yeni bir değişik gerçekleştirdi.

Resmi olarak bir paylaşımda bulunan X, “Engelleme sisteminde değişiklikler yaptık” dedi ve şunları aktardı: “Sizi engelleyen bir kullanıcı paylaştığınız gönderilerinizden birine yanıt verirse, artık o yanıtı görebileceksiniz. Bu değişiklik daha önce görüntüleyemediğiniz olası kötü içerikleri tespit edip bildirmenizi sağlayacak. Buradaki amacımız gönderilerin herkese açık görünürlüğünü korurken, kullanıcıların platformdaki deneyimlerini kontrol etmelerine olanak sağlamaktır. X için bu aralar çok sayıda gelişme gündeme geliyor. Elon Musk biliyorsunuz sahibi olduğu X’in her şeyin yapılabildiği bir yer olmasını istiyor ve bunun için yeni adımlar atılmaya devam ediliyor. Örneğin yakında Zoom, Meet ve Microsoft Teams rakibi yani toplu görüntülü konuşma odaklı X Conferences hizmeti de kullanıma sunulacak. Yüksek ihtimalle başta sadece ücretli abonelere özel olarak bu özellik, Elon Musk aktif olarak kullanırsa kısa sürede ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşacaktır. X için bundan önce bir YouTube rakibi akıllı televizyon uygulaması duyurulmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geçtiğimiz haftalarda ise sayfanın altındaki paylaşımla beraber resmi olarak duyurulan akıllı televizyon uygulaması, henüz tarih belli değil ancak açıklamaya göre çok yakında geniş çaplı olarak kullanıma sunulacak. Bu yeni uygulamanın arayüzü ise geçtiğimiz haftalarda da ortaya çıktığı üzere yukarıdaki gibi görünecek. Tasarım konusunda YouTube’un TV uygulamasına oranla çok da farklı bir yoldan gitmeyen X’in TV’lere özel video uygulaması, sadece koyu arayüz ile ana görevini temel seviyede yerine getirebilecek. Dikey formatlı kısa videoların da merkeze olduğu uygulama, X’te paylaşılan milyonlarca videoyu büyük ekranlara getirecek.

Video tarafına büyük önem veren ve oradan yüksek reklam geliri elde edebileceğini iyi bilen Musk, Fortune’a göre canlı yayın platformu Twitch, şifreli mesajlaşma uygulaması Signal ve sosyal medya forumu Reddit‘le de rekabet etmeyi istiyor, X’i her şeyin yapılabildiği bir yer haline getirme hedefini aşırı hızlı olmasa da güçlendirmeye devam ediyor. Bu arada geçtiğimiz günlerde öğrendiğimiz kadarıyla Tesla araçlara özel bir X uygulaması da aktif olarak yolda bulunuyor. Henüz o uygulama için de bir tarih verilmiyor, Elon Musk ise sadece yakında çıkış yapılacak demekle yetiniyor.

X gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli