reklamı kapat

POPÜLER

X merkezli bir e-posta hizmeti kullanıma sunulabilir

Elon Musk’ın sosyal medyanın merkezinde kalmaya devam eden platformu X merkezli bir e-posta hizmeti kullanıma sunulabilir.

Bu konuda henüz çok fazla bir bilgimiz yok ancak Elon Musk, “XMail’i ne zaman yapacağız?” sorusuna “Geliyor” cevabını verdi. X merkezli bir e-posta hizmeti yıl bitmeden önce kullanıma çıkabilir ve kişiler ana hesaplarına bağlı bu e-posta adresiyle bir alternatif daha kazanabilir. Bu arada X (Twitter) için platform / uygulama içi görüntülü ve sesli arama özelliği artık yavaş yavaş ücretsiz kullanıcılar için de devreye alınıyor. Özelliği herkese kademeli olarak açacağını belirten firma, şimdiye kadar altyapıda herkesin arama almasına izin veriyordu ancak sadece ücretli Premium aboneler arama başlatabiliyordu. Artık bu geride kalıyor, arama almak istemeyen kişiler bunu kolaylıkla kapatabiliyor (Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > Direkt Mesajlar > Sesli ve görüntülü arama menüsü üzerinden). Aynı menü kişilere kendilerini kimlerin arayabileceğini kontrol etme olanağı da veriyor. Burada kayıtlı kişiler, takip edilen kişiler ve doğrulanmış kullanıcılar seçenekleri sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Platform için aynı zamanda ödeme odaklı büyük planların olduğu da biliniyor. Aktarıldığı kadarıyla Musk, X’in kullanıcıların birbirlerine para gönderebildiği bir yer olmasını istiyor, bunun için PayPal’dan daha iyi bir sistem kurmayı hedefliyor. Bunu gerçeğe dönüştürmek adına finans sektöründen çok sayıda kişi ve kurum ile görüşmeler yaptığı ve ABD’de resmi izinler aldığı aktarılan Musk, biliyorsunuz platformu para kazanılan bir yer haline getirdi ve ödemeleri Türkiye’ye de gönderme yapan Stripe platformu üzerinden yapıyor. İleride bu değişebilir, ödemeler direkt olarak X’in ödeme platformu üzerinden gönderilebilir. Bunun için bazı ortaklıklar kurması olası şirket, ödeme sistemini 2024 bitmeden devreye alabilir. Musk’ın 2024’ün kaçırılmaması için baskıda bulunduğu biliniyor.

X (Twitter) gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER