reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Game Pass Ultimate LOG Tasarım

Xbox Game Pass abonelik ücretlerine zam yapılıyor

35 milyondan fazla abonesi bulunan Xbox Game Pass servisinin abonelik ücretlerine zam yapılıyor. Fiyatlar Türkiye’de de artıyor.

Xbox Game Pass Ultimate, eylül ayında devreye alınacak zam sonrasında aylık 209 TL’den 309 TL’ye çıkacak. PC Game Pass ücreti ise yapılan zam sonrasında aylık 159 TL’den 209 TL’ye çıkarılacak. Türkiye’de 1 aylık Game Pass Core için 159 TL yerine 175 TL ödenmesi gerekecek. Fiyat 3 aylık abonelik için 399 TL’den 439 TL’ye, 6 aylık abonelik içinse 639 TL’den 699 TL’ye yükseltilecek. 12 aylık Game Pass Core özelinde ise 959 TL’den 1.399 TL’ye çıkış karşımıza çıkıyor. Bu arada firma önümüzdeki aylarda yeni bir “Xbox Game Pass Standard” aboneliği de sunacak. Bu aylık 15 dolarlık pakette yeni çıkan oyunlar ilk günden oynanamayacak. Yapılan açıklamaya göre konsol için Xbox Game Pass aboneliği mevcut aboneler için devam edecek. Ancak yeni Game Pass aboneleri 10 Temmuz’dan itibaren yeni Game Pass Standart aboneliği kullanıma sunulana kadar konsol seçeneğini elde edemeyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aylık ödeme ile 100’den fazla oyuna sınırsız olarak erişim sunan servis, firma tarafından yeni anlaşmalar kapsamında sürekli olarak güncelleniyor. Bu güncellemeler ile servise yeni oyunlar ekleniyor, bazı oyunlar ise anlaşma bitince çıkarılıyor. Peki servise yakında hangi oyunlar dahil edilecek? Yakında platformdan hangi oyunlar çıkarılacak? Bu konuda paylaşılan 2 Temmuz 2024 tarihli resmi liste tam olarak şöyle olmuştu:

Journey to the Savage Planet (Bulut, Konsol ve PC) – Çıktı
Nickelodeon All-Star Brawl 2 (Bulut, Konsol ve PC) – Çıktı
Cricket 24 (Bulut, Konsol ve PC) – Çıktı
-The Case of the Golden Idol (Bulut, Konsol ve PC) – Çıktı
Neon White (Bulut, Konsol ve PC) – 11 Temmuz
Tchia (Bulut, PC ve Xbox Series X|S) – 11 Temmuz
Magical Delicacy (Bulut, Konsol ve PC) – 16 Temmuz
Flock (Bulut, Konsol ve PC) – 16 Temmuz

Game Pass’ten 15 Temmuz tarihinde çıkarılacak oyunlar ise şunlar olacak:

  • Coffee Talk Episode 2: Hibiscus & Butterfly
  • Figment 2: Creed Valley
  • Sins of a Solar Empire: Rebellion
  • TOEM
  • The Wandering Village 

Not: Game Pass’ten çıkacak olan oyunları çıkmadan önce indirimle satın alabiliyorsunuz.

Game Pass zammı yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli