reklamı kapat

POPÜLER

Xbox One, 5 milyon satış barajını geçti

7 milyon sattığını duyurmasının hemen ardından sessizliğini bozan Microsoft cephesi, yeni nesil oyun konsolu Xbox One‘ın 5 milyon satış barajını geçtiğini bildirdi.

Geçtiğimiz yıl -PS 4’den bir hafta önce- 22 Kasım’da, 13 ülkede raflardaki yerini alan Xbox One yetkililerin yüzünü güldürmeyi başardı. Firma adına açıklamalarda bulunan pazarlama ve işletme başkan yardımcısı Yusuf Mehdi, yaklaşık 6 aylık süreçte 5 milyon barajını aştıklarını müjdeledi. Ancak Sony’nin müşteri odaklı verilerine karşın Microsoft’un perakendeci satışlarını baz alması gözlerden kaçmıyor. Xbox 360’ın aynı dönemdeki satış oranlarına kıyasla %60’lık artış elde eden Microsoft’un, yeni nesil konsolun yaptığı hızlı başlangıçtan ötürü durumdan hayli memnun olduğu ifade ediliyor. Diğer taraftan NPD Group verilerine bakıldığında sadece mart ayında Amerika’da 311.000 cihaz satıldığı, Titanfall‘un ise en çok satılan oyun olduğu belirtiliyor. Eylül ayında ülkemizde satışa sunulacak Xbox One’ın yeni pazarlara açılmasıyla birlikte artan ivmesini sürdürmesi ve PlayStation ile arasındaki mevcut 2 milyon cihaz farkını kapatarak rekabetin tüm hızıyla devam etmesi hedefleniyor.

 

 

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Xbox One, 5 milyon satış barajını geçti” için 6 cevap

 1. Ali dedi ki:

  5milyon satılmadı 5 milyon tane konsol mağazalara dağıtıldı.ikisi farklı şeyler.

 2. Cihan dedi ki:

  Yorumunuz için teşekkürler. Evet, haberde bu durumdan bahsetmiştim. – “Ancak Sony’nin müşteri odaklı verilerine karşın Microsoft’un perakendeci satışlarını baz alması gözlerden kaçmıyor.”

 3. ali dedi ki:

  pardon dikkat edememişim

 4. Cihan dedi ki:

  Gözünüzden kaçmıştır 😉

 5. oğuzhan Mengir dedi ki:

  perakendeci satış nedir

 6. schizophrenia dedi ki:

  üreticinin perakende satış yapan kanallara sattığı/verdiği ürün kastedilmekte.