reklamı kapat

POPÜLER

mgsv

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes incelemesi

Bir tutam Snake Oyun dünyasının en kallavi serilerinden olan Metal Gear Solid, gelmiş geçmiş en büyük oyunuyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Ancak gerçek bir başyapıtla tanışmadan önce atlamamanız gereken ufak bir demo bölümü bekliyor bizleri
Hideo Kojima sağ olsun bizleri kıvranmaya o kadar alıştırdı ki, Metal Gear Solid V ile tanışmamızı sağlayan sır perdesi çok da şaşırtıcı gelmemişti. İlk olarak kim oldukları belli olmayan karakterler içeren ve ufak tüyolar serpiştirilmiş bir video karşımıza çıkmış ve “The Phantom Pain” ismi ortaya atılmıştı.

Elbette serinin fanatikleri için ortadaki gizemi çözmek çok da zor olmamıştı. Kendisini oyunun yapımcısı olarak tanıtan “Joakim” isimli arkadaşın aslında “Kojima” isminin bir anagramından ortaya çıktığını da anlamayacak kadar saf değildik. Sonunda Metal Gear Solid V ve The Phantom Pain isimleri yan yana gelmiş ve yaratılan suni gizem bulutları ortadan kalkmıştı. Ancak ortada hala bir sorun vardı; MGS V ismi ile birlikte anılan “Ground Zeroes” isimli bir oyun daha bulunmaktaydı. Tek başına satılacak bu oyun, The Phantom Pain’in bir parçasını mı oluşturuyordu yoksa?