reklamı kapat

POPÜLER

My Passport X

Xbox One ve PC oyuncularına özel taşınabilir sabit sürücü: WD Passport X

WD, Xbox One ve PC oyuncuları için geliştirdiği yeni sabit diski Passport X’i tanıttı. 2 TB depolama kapasitesiyle Xbox One ve PC platformlarına ekstradan yaklaşık 50 oyun yüklemeye olanak sağlayan taşınabilir sabit disk, düşük depolama alanı uyarılarının önüne geçmeyi amaçlıyor.

USB 3.0 bağlantı desteği sayesinde dosya transerini hızlı bir şekilde gerçekleştiren sabit disk için WD İçerik Çözümleri Birimi Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Tony Tate bir takım açıklamalarda bulundu. Oyun dosya boyutlarının her bir oyunda 36 GB ve yukarısına kadar çıktığını ve bu artışın süreceği öngördüklerini belirten Tate, konsol oyuncularının sabit sürücülerin mümkün kıldığı 500 GB’ın 365 GB’ına ortalama olarak sadece 10 oyun depolayabildiğini söyledi. Tate, My Passport X taşınabilir sürücünün kapasiteyi genişletmek için hızlı ve kolay bir yol sunduğunu ve mobil oyunlar için genişletilmiş bir kütüphane sağladığını ifade etti. Haziran ayında Türkiye’de satışa sunulacak sabit diskin fiyatı ise 159+KDV.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Xbox One ve PC oyuncularına özel taşınabilir sabit sürücü: WD Passport X” için 2 cevap

  1. liriketki dedi ki:

    ssd değilse ne işe yarar ki bu?

  2. Mustafa Akkaş dedi ki:

    Samsung’un var USB 3.0 SSD ürünü ama kapasite problemli, 500 GB disk yetmeyeceği için WD böyle bir ürün çıkarmış, normal seriye göre veriyolları daha hızlı galiba.